Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зайнятість населення у вимірі інноваційної моделі економіки

Зайнятість населення у вимірі інноваційної моделі економіки

Назва:
Зайнятість населення у вимірі інноваційної моделі економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 331.5
Т.Ф. Рябоволик, асп.
Кіровоградський національний технічний університет
Г) " *
Зайнятість населення у вимірі інноваційної моделі економіки
У статті розглянуті проблеми, пов'язані із взаємозв'язком та взаємозалежністю зайнятості та інноваційних процесів. Висвітлено тенденції інноваційної діяльності підприємств та зайнятості в інноваційній сфері науковців та інженерно-технічних працівників. Запропоновано заходи, щодо поліпшення ситуації в галузі зайнятості населення висококваліфікованих працівників. зайнятість, інновації, інноваційна модель, інноваційна діяльність, інноваційний розвиток, людський розвиток
Економічне життя суспільства знаходиться у постійному русі, що виявляється в безлічі поступових кількісних і якісних змін, кінцевою метою яких є стабільне економічне зростання в умовах інноваційного розвитку. Передумовою переходу України на інноваційну модель розвитку економіки є висока конкурентоспроможність зайнятого населення та його раціональне використання. В ході реалізації інноваційної моделі економіки передбачається вирішення низки питань, пов'язаних, передусім, із працевлаштуванням окремих категорій населення, що мають високий рівень кваліфікації та потенційні інноваційні можливості.
Вагомий внесок у дослідження проблем зайнятості та інноваційної діяльності зробили такі вітчизняні та зарубіжні вчені: О. Амоша, Ю. Бажал, В. Геєць, Н. Гончарова, М. Долішній, Н. Краснокутська, Б. Патон, С. Покропивний, А. Пригожин, Б. Твісс, Р. Фатхутдинов, Й. Шумпетер, А. Яковлєв та інші [5; 6]. Але в ході дослідження вченими не було приділено достатньої уваги проблемам, пов'язаними із взаємозв'язком та взамозалежністю зайнятості та інноваційних процесів, що є підставою для подальших досліджень.
Наведені результати дослідження зайнятості населення у вимірі інноваційної моделі економіки свідчать про складність проблеми. Так, дослідження статистичної інформації щодо потреби в робочій силі (91.1 тис. осіб) та незайнятих громадян, що перебували на обліку у державній службі зайнятості (876,2 тис. осіб) не дає підстав констатувати позитивні зрушення в цьому напрямку, тобто на 1 вакантне робоче місце претендувало 10 осіб, тоді як у попередні роки цей показник становив 4-5 особи [7]. Дана ситуація є негативним явищем, яке свідчить, що в Україні не створюються додаткові робочі місця. Негативна тенденція спостерігається і при дослідженні коефіцієнта обороту робочої сили. Впродовж 2000-2008 рр. на підприємствах країни спостерігається від'ємне сальдо по прийняттю на роботу, що говорить про переважання чисельності звільнених працівників над прийнятими та формування прихованого безробіття.
На даний час особливо гострою є проблема постійного зменшення зайнятого населення в промисловому секторі, де зосереджені найбільші можливості щодо реалізації інноваційної діяльності. На відміну від України, у промисловості європейських країн працює 16-25% зайнятого населення, у деяких країнах - до 30% зайнятих, до речі, переважно в переробній промисловості [8]. В Україні сьогодні припадає на промисловість лише 19% зайнятих [2, С. 80].
Так, зокрема, у 2007 р. порівняно з 2000 р. кількість зайнятих на підприємствах, які виробляють транспортні засоби та устаткування, зменшилася на 18%, на машинобудівних підприємств - на 30%, на підприємствах, що виробляють електричне, оптичне, електронне устаткування, - на 40,2% [4, С. 193]. Зміни у сфері зайнятості України не є інноваційним, держава перетворюється у постачальника сировинних та енергоресурсів, а не стає конкурентоспроможним виробником високотехнологічної промислової продукції.
Структурні зрушення в економіці вплинули на те, що за останні роки загальна чисельність зайнятих зростала, передусім, у таких видах діяльності, як торгівля, ремонт автомобілів, готельне та ресторанне господарство, операції з нерухомим майном, фінансова діяльність і становить 31 % загальної чисельності зайнятих, що на даному етапі розвитку країни стає небажаним. В країнах ЄС на торгівлю припадає 12-15 % загальної чисельності зайнятих [3, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Зайнятість населення у вимірі інноваційної моделі економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок