Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз інноваційного потенціалу підприємства зв’язку на прикладі ВАТ "Укртелеком"

Аналіз інноваційного потенціалу підприємства зв’язку на прикладі ВАТ "Укртелеком"

Назва:
Аналіз інноваційного потенціалу підприємства зв’язку на прикладі ВАТ "Укртелеком"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,27 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аналіз інноваційного потенціалу підприємства зв’язку на прикладі ВАТ "Укртелеком"


Конкурентоспроможність підприємства зв’язку на ринку телекомунікацій України передусім залежить від інноваційної орієнтованості бізнесу. Про це свідчить конкурентна ситуація на ринку послуг зв’язку. Наведемо декілька фактів умов функціонування ВАТ "Укртелеком" на цьому ринку:
Видано більше 700 ліцензій на місцевий зв’язок та 11 ліцензій на міжміський та міжнародний зв’язок.
Оператори будують власні мережі зв'язку, які охоплюють найбільші міста України.
Має місце тенденція поглинання дрібних операторів більш крупними.
Після задоволення потреб бізнес клієнтів, оператори виходять на традиційний для Укртелекому ринок послуг для фізичних осіб.
Деякі оператори не дотримуються діючих граничних тарифів на послуги для отримання конкурентних переваг.
На ринку Інтернет послуг працюють близько 450 провайдерів Інтернет, в основному, у великих містах.
Жорстка конкуренція. В містах з населенням більше 1 млн. жителів, в Києві надають послуги 150 провайдерів.
Через неврегульованість ринку деякі провайдери безоплатно використовують місцеву мережу Укртелекому, отримуючи конкурентну перевагу при встановленні тарифів на свої послуги.
Висока конкурентна позиція ВАТ "Укртелеком" підтверджена часткою динаміки доходів ВАТ "Укртелеком" на ринку телекомунікацій/
Бачимо, що доходи ВАТ "Укртелеком" та Утел перевищують сукупні доходи інших операторів на ринку телекомунікацій. Це свідчить про тенденційне збереження конкурентної позиції протягом п’яти останніх років. Отже, інноваційна орієнтованість досліджуваного підприємства в масштабах країни на належному рівні. Проте, досить складно визначити рівень такого фактору в масштабах філій ВАТ "Укртелеком".
Комплексною характеристикою спроможності ВАТ "Укртелеком" до інноваційної діяльності є його інноваційний потенціал.
Інноваційний потенціал підпри-ємства являє собою сукупність іннова-ційних ресурсів, які перебувають у взає-мозв'язку, та умовозабезпечуючих чин-ників (процедур), які створюють необ-хідні умови для оптимального викори-стання цих ресурсів з метою досягнення відповідних орієнтирів інноваційної діяльності та підвищення конкурентос-проможності підприємства в цілому.
Під інноваційними ресурсами під-приємства розуміють детермінанти, що визначають здатність системи до іннова-ційної діяльності та стають її джерелами (кадрові, науково-технічні, виробничо-технологічні, фінансово-економічні).
Умовозабезпечуючими чинниками (процедурами) інноваційного потенціалу підприємства вважають сукупність умов, необхідних для оптимального викори-стання інноваційних ресурсів для отри-мання найкращих інноваційних результа-тів. Саме вони прискорюють трансформа-цію інноваційних ідей в інноваційні про-дукти (або процеси). Ос-новними стимуляторами інноваційних процедур є мотиваційний механізм, інно-ваційна культура підприємства та органі-заційно-управлінська структура.
Інноваційні ресурси ВАТ "Укртелеком" :
Науково-технічна політика орієнтована на впровадження новітніх телекомунікаційних технологій, на розвиток на їх базі телекомунікаційних мереж; розробку передових технологій експлуатації та технологічного обслуговування транспортних телекомунікаційних мереж; проведення науково-технічних розробок за перспективними напрямками розвитку телекомунікацій.
Кадрова політика потребує удосконалення у напрямку мотивації інноваційної активності персоналу, підвищення кваліфікації ІТП, формування системи управління персоналом.
Науково-технічний розвиток супроводжується накопиченням об’єктів інтелектуальної власності; отриманням нових ліцензій; патентів, дозволів на надання послуг спеціалізованого зв’язку; зростає кількість наукових публікацій провідних фахівців, участь у галузевих семінарах. З метою більш ефективного розвитку ВАТ "Укртелеком" тісно співпрацює з провідними галузевими та науково-дослідними інститутами (інститутом телекомунікацій та глобального Інформаційного простору НАН України, Українським науково-дослідним інститутом зв’язку, Одеським науково-дослідним інститутом зв’язку, Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз інноваційного потенціалу підприємства зв’язку на прикладі ВАТ "Укртелеком"

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок