Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сутність відтворення основних фондів

Сутність відтворення основних фондів

Назва:
Сутність відтворення основних фондів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,92 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сутність відтворення основних фондів
Підвищення ефективності використання основних фондів під-приємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Основні фонди — це матеріальні цінності, що використовуються у виробничій діяльності підприємства понад один календарний рік з початку введення їх в експлуатацію, а також предмети вартістю за одиницю понад 500 гривень (за ціною придбання). Основні фонди підприємства включають основні виробничі фонди й невиробничі основні фонди.
Не належать до основних фондів:
1) предмети терміном служби менше одного року незалежно від їх вартості;
2) предмети вартістю до 500 гривень за одиницю (за ціною при-дбання) незалежно від терміну служби. При цьому гранична вартість предметів, що не належать до основних фондів, може змінюватися Міністерством фінансів України;
3) спеціальні інструменти і спеціальні пристосування підприємств серійного і масового виробництва певних виробів або для виготов-лення індивідуального замовлення незалежно від їхньої вартості;
4) спеціальний одяг, спеціальне взуття, а також постільні речі незалежно від їхньої вартості і терміну служби;
5) формений одяг, призначений для видачі працівникам підприємства, незалежно від вартості й терміну служби.
Виробничі основні фонди є частиною основних фондів, яка бере участь у процесі виробництва тривалий час, зберігаючи при цьому натуральну форму. Вартість основних виробничих фондів переноситься на вироблений продукт поступово, частинами, у міру використання. Поновлюються основні виробничі фонди через капітальні вкладення.
Невиробничі основні фонди — це житлові будинки та інші об'єкти со-ціально-культурного й побутового обслуговування, які не використовую-ться у господарській діяльності і перебувають на балансі підприємства.
На відміну від виробничих основних фондів невиробничі основні фонди не беруть участі в процесі виробництва і не переносять своєї вартості на вироблений продукт. Відтворюються вони тільки за ра-хунок прибутку, який залишається в розпорядженні підприємства. Незважаючи на те, що невиробничі основні фонди безпосередньо не впливають на обсяг виробництва, збільшення цих фондів пов'язане з поліпшенням добробуту працівників підприємства. Це в кінцевому рахунку позитивно позначається на результатах діяльності підпри-ємства, на зростанні продуктивності праці.
Основні виробничі фонди з урахуванням специфіки їх виробничо-го призначення поділяються на такі групи:
А. Будівлі і споруди.
Б. Передавальні пристрої.
В. Машини й устаткування,
у тім числі:*
робочі машини й устаткування;*
вимірювальні й регулюючі прилади;*
лабораторне устаткування;*
обчислювальна техніка;*
транспортні засоби.
Г. Виробничий і господарський інвентар.
Д. Інші основні фонди.
Співвідношення окремих груп основних виробничих фондів становить їх структуру. Поліпшення структури основних вироб-ничих фондів, передовсім підвищення питомої ваги активної їх частини, сприяє зростанню виробництва, зниженню собівартості продукції, збільшенню грошових нагромаджень підприємства.
Для прикладу дамо склад основних виробничих фондів машино-будівного підприємства (рис. 1).
Для обчислення амортизаційних відрахувань основні фонди по-діляють на такі групи:
Група 1 — будівлі, споруди, їхні структурні компоненти, переда-вальні пристрої;
Група 2 — автомобільний транспорт та вузли (запасні частини) до нього; меблі; побутові електронні, оптичні, електромеханічні при-лади та інструменти, включаючи електронно-обчислювальні маши-ни, інші машини для автоматичної обробки інформації; інформа-ційні системи; телефони, мікрофони та рації; різне конторське облад-нання, устаткування та приладдя;
Група 3 — інші основні фонди, не включені до груп 1 і 2.
Підприємству не байдуже, в яку групу основних виробничих фон-дів укладати кошти. Воно заінтересоване в оптимальному підви-щенні питомої ваги машин, устаткування, тобто активної частини
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сутність відтворення основних фондів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок