Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародні розрахунки. Валютний кліринг

Міжнародні розрахунки. Валютний кліринг

Назва:
Міжнародні розрахунки. Валютний кліринг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Міжнародні розрахунки. Валютний кліринг


Сучасний етап розрахунків світової економіки характеризується подальшим поглибленням та зміцнення взаємозв’язків між національними економіками, які передбачають здійснення міжнародних розрахунків. Міжнародні розрахунки – це грошові розрахунки між установами, підприємствами, банками та окремими особами, пов’язані з рухом товарно-матеріальних цінностей та послуг у міжнародному обороті [1]. Міжнародні розрахунки охоплюють торгівлю товарами та послугами, а також некомерційні операції, кредити й рух капіталів між країнами, у тому числі відносини, пов’язані з будівництвом об’єктів за кордоном і наданням економічної допомоги країнам.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дане питання цікавить як вчених так і фахівців, які щодня займаються цією справою і працюють в даній сфері. Так на сьогодні існує велика кількість навчальних посібників та статей присвячених даній проблемі. Серед авторів цих публікацій необхідно виділити наступних: Арутюнян С.С., Ітигін Є.В., Соколова О.В., Савлук М.І., Мороз А.М., Пуховкіна М.Ф., Балабанов І.Т., Наконечний О.М., ПасецькаМ.Г., Ющенко В.А. та інші.
Формулювання цілі статті. Розглянути та проаналізувати всі форми і види розрахунків, а також валютний кліринг. Відобразити всі плюси і мінуси існуючих розрахунків.
Виклад основного матеріалу. На сьогоднішній день на стан міжнародних розрахунків впливає цілий комплекс чинників, до яких належать:
політичні та економічні відносини між країнами;
позиція країни на товарних та грошових ринках;
ступінь використання та ефективність державних заходів щодо зовнішньоекономічного регулювання;
валютне законодавство;
міжнародні торговельні правила та звичаї;
регулювання міждержавних товарних потоків, послуг і капіталів;
різниця в темпах інфляції в окремих країнах;
стан платіжних балансів;
банківська практика;
умови зовнішньоторговельних контрактів і кредитних угод;
конвертованість валют.
З урахуванням усіх цих чинників міжнародні розрахунки необхідно виділити в самостійну систему, нерозривно пов’язану з рухом товарно-матеріальних цінностей та наданням послуг різного характеру.
Міжнародні розрахунки здійснюються крупними банківськими установами. Ступінь їх впливу в міжнародних розрахунках залежить від масштабів зовнішньоекономічних зв’язків країни базування, застосування нею національної валюти, спеціалізації, фінансового положення, ділової репутації, мережі банків-кореспондентів. У зв’язку з цим з організаційно-технічного погляду міжнародні розрахунки – це регулювання платежів за грошовими вимогами й зобов’язаннями, які виникають між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності [5].
Основними суб’єктами міжнародних розрахунків є експортери та імпортери, а також банки, що їх обслуговують. Усі вони вступають у відповідні відносини, які пов’язані з рухом товаророзпорядчих документів і операційним оформленням платежів. При цьому провідна роль у міжнародних розрахунках належить банкам. Так, для раціонального і своєчасного здійснення міжнародних розрахунків банки відкривають і підтримують необхідні валютні позиції у різних валютах відповідно до структури та строків майбутніх платежів і проводять політику диверсифікації своїх валютних резервів.
Всі міжнародні розрахунки на відміну від внутрішніх регулюються не тільки національними нормативами і законодавчими актами, а ще й міжнародними законами, банківськими правилами й звичаями, таким як: Єдиний чековий закон, затверджений Женевською конвенцією у 1931 р.; Єдиний закон про переказний та простий вексель, прийнятий Женевською вексельною конвенцією у 1930 р.; Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредитивів, остання публікація яких (№500) здійснена Міжнародною торгівельною палатою (МТП) у 1993 р.; Уніфіковані правила для інкасо, остання редакція яких набула чинності з 1 січня 1996 р. (публікація МТП №522); Уніфіковані правила для контрактних гарантій, виданих МТП у 1987 р. (публікація № 325); Уніфіковані правила для гарантій, що підлягають оплаті на вимогу, видані МТП у 1992 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Міжнародні розрахунки. Валютний кліринг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок