Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Опціонні спреди та операції з покритими опціонами, їх використання в хеджуванні

Опціонні спреди та операції з покритими опціонами, їх використання в хеджуванні

Назва:
Опціонні спреди та операції з покритими опціонами, їх використання в хеджуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Опціонні спреди та операції з покритими опціонами, їх використання в хеджуванні.
План.
Опціонні спреди.
Операції з покритим опціоном.
Використання опціонів для хеджування.


1. На ринку опціонів існує взаємозв'язок різних опціонів:
“Бичий спред” - торговець купує опціон покупця і продає опціон покупця з більш високою ціною зіткнення. При підвищеній ринковій кон’юнктурі такий опціон має принести прибуток.
“Ведмежий спред” – є протилежною операцією, коли купується опціон на продажу з більш низькою ціною зіткнення, і при зниженій ринковій конюнктурі операція приносить прибуток.
Якщо торговець не знає, в якому напрямку будуть змінюватися ціни, він може купити як опціон продавця, так і опціон покупця – подвійний опціон. Якщо обидва опціони купуються по тій самій ціні зіткнення, то ця операція називається “стредл” або спред по нестійкості.
Опціонний стредл передбачає одночасну купівлю чи одночасну продажу двох опціонів різного типу, тоді як спред представляє собою одночасну купівлю і продаж опціонів одного типу.
Продаж опціонного стредла заключається в продажі опціону на продажу і опціону на купівлю. Ця операція дозволяє розширити діапазон цін, в якому продавець опціону буде одержувати прибуток, а використовується ним, коли очікується відносно стабільний ринок.
Купівля опціону стредла оправдана лише при дуже нестабільному ринку з важко прогнозованою тенденцією зміни цін.
Якщо в опціонних стредах опціон на купівлю придбаний по ціні зіткнення більшій, ніж ціна опціону на продажу, операція називається “стренгл”. При цьому покупець подвійного опціону виграє від росту нестабільного ринку, а продавець – від підвищення його стабільності.
Іншим варіантом є купівля опціону одного типу і продажа опціону іншого типу:
купівля опціону на купівлю і продажа опціону на продажу;
купівля опціону на продажу і продажа опціону на купівлю.
Результати можуть бути різні, бо торговець не відмовиться від прибутку, якщо ринок рухається в напрямку купленого опціону, або терпить збитки, якщо не вгадав напрямок ринку.
Іноді в таких операціях більше опціонів продається, ніж купується. Це зменшує вартість купівлі, але збільшує ризик. Звичайно торговець продає опціонів не більше, ніж в 2-3 рази більше, ніж купив. Такого роду спреди називаються “раціо-купівля” або “раціо-продажа”.
Існує комбінація “зворотний раціо-спред”, яка є оберненою до “раціо-спреду”. При цьому один опціон продається і більше ніж один опціон купується. В одному випадку продається опціон на купівлю з більш низькою базисною ціною, а купується кілька опціонів з більш високою ціною. Це дає збільшення прибутку на ринку з підвищеною тенденцією і обмеження втрат при понижуючій тенденції.
Зворотний раціо-спред на продажу означає продажу одного опціону на продажу з високою ціною зіткнення і купівлю кількох таких опціонів з більш низькою ціною з метою досягти збільшення прибутку на ринку з понижуючою кон’юнктурою.
“Календарний спред” заключається в купівлі опціону з одним терміном і продажем опціону на наступний місяць.
Існує ще кілька стандартних комбінацій з опціонами.
“метелик” – купівля опціону покупця по ціні Х, а продажа двох опціонів покупця по ціні У, купівля опціону на купівлю по ціні Z, де Х <У< Z. З опціонами на продажу навпаки.
“кондор” – купівля опціону на продажу по ціні V, продажа опціону на продажу по ціні Х, продажа опціону на продажу по ціні У, купівля опціону на продажу по ціні Z, де V<Х<У<Z. Так само можна здійснити з опціонами на купівлю.
Комбінація “метелик” і “кондор” мають обмежений прибуток, і обмежений збиток і переважно використовуються, коли теоретичний і реальний рівні премії відрізняються.
І в цих операціях змінною величиною є або вид опціону, або його термін, або умови опціону.
Мета всіх комбінацій в захисті від можливих втрат при не передбачуваних чи значних коливаннях цін. Втрати з однієї сторони операцій покриваються великим чи меншим розміром прибутку з іншої сторони.
2. Покриті опціони передбачають поєднання операцій з опціонами з угодами з ф’ючерсними контрактами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Опціонні спреди та операції з покритими опціонами, їх використання в хеджуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок