Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація технологічної підготовки виробництва

Організація технологічної підготовки виробництва

Назва:
Організація технологічної підготовки виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Організація технологічної підготовки виробництва
План
1. Завдання і зміст єдиної системи технологічної підготовки виробництва
2. Автоматизація технологічної підготовки виробництва
3. Організаційно-економічні шляхи прискорення технологічної підготовки виробництва
4. Техніко-економічний аналіз і обґрунтування вибору ресурсозберігаючого технологічного процесу

Завдання і зміст єдиної системи технологічної підготовки виробництва
Технологічна підготовка виробництва(ТПВ) становить сукупність заходів, що забезпечують технологічну готовність виробництва, тобто наявність па підприємстві повних комплектів конструкторської і технологічної документації та засобів технологічного оснащення, необхідних для випуску заданого обсягу продукції з установленими техніко-економічними показниками. Це одна з найважливіших стадій системи СОНТ, досить значна за обсягом і складністю. Так, трудомісткість технологічної підготовки стосовно загальної трудомісткості технічного проекту виробу в одиничному виробництві становить 20—25 %, у серійному — 50—55, а у великосерійному і масовому — 60—70 %. Це пов'язано з тим, що якщо рухатися від одиничного виробництва до серійного і далі до масового, то ступінь технологічної оснащеності зростає, а отже, збільшується й обсяг робіт з ТПВ.
ПВ на підприємстві виконується відділами головного технолога, головного металурга, а також технологічними бюро основних цехів, яким підпорядковуються ливарні, ковальські, механічні і складальні цехи. Матеріальною базою для них е інструментальний і модельний цехи, технологічні лабораторії, дослідне виробництво.
Основними етапами ТПВ е:—
розробка технологічних процесів;—
проектування технологічного оснащення і нестандартного устаткування;—
виготовлення засобів технологічного оснащення (оснащення і нестандартне устаткування);—
вивірка і налагодження запроектованої технології і виготовленого технологічного оснащення.
На першому етапі здійснюють вибір раціональних способів виготовлення деталей і складальних одиниць, розробку нових технологічних процесів. Переважно виконуються такі роботи з проектування технологічних процесів:—
вибір виду заготовок;—
розробка міжцехових маршрутів;—
визначення послідовності і змісту технологічних операцій;—
визначення, вибір і замовлення засобів технологічного оснащення;—
установлення порядку, методів і засобів технічного контролю якості;—
призначення і розрахунок режимів різання;—
технічне нормування операцій виробничого процесу;—
визначення професій і кваліфікації виконавців;—
організація виробничих ділянок (потокових ліній);—
формування робочої документації на технологічні процеси відповідно до ЄСТП.
На другому етапі ТПВ проектують конструкції моделей, штампів, пристосувань, спеціального інструмента і нестандартного устаткування, а також розробляють технологічний процес виготовлення технологічного оснащення, що повинне бути досить універсальним, але водночас прогресивним, досконалим і таким, що забезпечує високу якість виготовлених деталей.
На третьому етапі ТПВ виготовляють все оснащення і нестандартне устаткування. Це найбільш трудомістка частина технологічної підготовки (60— 80 % праці і засобів від загального обсягу ТПВ). Тому, як правило, ці роботи проводять поступово, обмежуючись спочатку мінімальною кількістю оснащення першої необхідності, а потім підвищуючи ступінь оснащеності і механізації виробничого процесу до максимальних економічно виправданих меж. На цьому етапі здійснюють перепланування (якщо це необхідно) діючого устаткування, монтаж і випробування нового та нестандартного устаткування й оснащення, потокових ліній і ділянок обробки та складання виробів.
На четвертому етапі ТПВ вивіряють і налагоджують запроектовану технологію; остаточно відпрацьовують деталі та вузли (блоки) на технологічність: перевіряють придатність і раціональність спроектованого оснащення та нестандартного устаткування, зручність розбирання і складання виробу; установлюють правильну послідовність виконання цих робіт; проводять хронометраж механообробних і складальних операцій та остаточно оформляють усю технологічну документацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація технологічної підготовки виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок