Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України

Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України

Назва:
Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,26 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України


Проблема довготривалої загрози є досить важливою для перспектив України у процесі формування прогресивної структури. До неї входять фактори загальноцивілізаційного змісту, до яких слід віднести, насамперед, процес глобалізації. Процеси глобалізації роз-глядаються у працях вітчизняних та зарубіжних вчених В. Гейця, Б. Губського, С. До-рогунцова, Б.Данилишина, Б.Кваснюка, В. Малинковича, В. Сіденко, А. Солоницького, М.Чешкова, М.Шимаї та інших. У працях вчених-економістів роз-кривається зміст по-нят-тя глобалізації та значення цього явища для соціально-економічного розвитку країн світу, в тому числі України. Невирішеними залишаються питання передбачення можли-вих змін у структурі національних економік та пов’язаних з цим ризиків у процесі поси-лення даного процесу.
Метою написання даної статті є встановлення комплексу загроз для формування про-гресивної структури економіки України у зв’язку з посиленням глобальних світових тенден--цій. Поняття „глобалізація”, якому останнім часом підпорядковується світове госпо-дарство і суспільства більшості країн світу, тлумачиться вченими по-різному. До змісту цього по-нят-тя відносять різні явища, а саме: глобальні проблеми, що з’являються все ча-сті-ше, і від яких залежить виживання людства; тенденція до конвергенції ідеологій розвитку (зокрема, майже загальне визнання цінностей ринкової економіки, а часто і політичної демократії); інтер-націоналізація проблеми розвитку; посилення взаємозв’язку світової співдружності; ство-рення інформаційно-комунікаційних систем, які дозволяють здійснювати економічні угоди в реальному режимі часу незалежно від місцезнаходження агентів угод тощо.
Звідси і різне визначення самого поняття „глобалізація”, які можна поділити на дві групи: перша визначає глобалізацію як сучасний етап інтернаціоналізації суспільно-еко-номічного життя в планетарному масштабі; друга – ототожнює глобалізацію з проце-сом інтернаціоналізації в цілому. „Поняття „глобалізм” у середині минулого століття визначалось як „мендалізм”, а термін „глобалізм” витіснив його на початку 70-х років”, – зазначає український вчений В. Малинкович.
А.С. Солоницький у процесі класифікації глобальних процесів увів поняття світового інтегруючого розвитку (СІР) [1]. На його думку, по-перше, СІР, на відміну від глобалізації, не можна трактувати лише як один із етапів більш тривалого етапу з тими ж властивостями. По-друге, висвітлюючи загальну спрямованість цього надзвичайно складного і почасти суперечливого процесу, СІР більш масштабно, ніж інтернаціоналізація, і точніше, ніж глобалізація, відображає його сутність. В основі цього явища лежить міжнародна еконо-мічна і культурна взаємодія всіх сторін, незалежно від рівня їх розвитку і соціокультурної специфіки. Особливістю світового інтегруючого розвитку є те, що він формує з національ-них економік єдиний господарчий комплекс. Цей процес можна поділити на декілька відмінних за змістом. Такий поділ дозволяє чітко класифікувати розбіжності між індуст-ріальними країнами та країнами, що розвиваються, за часом, формами, типами та наслідка-ми їх приєднання до світового поділу праці, впливом його на економічну структуру різних країн.
Сучасне світове господарство та його структура сформувалися головним чином у результаті експансії індустріальних держав і так чи інакше охоплюють усі країни. Це означає, що між світовим і національними ринками не існує бар’єру, вони розвиваються одночасно, впливаючи одне на одне. Останнє пов’язане з тим, що національні ринки менш розвинені і їх законодавча основа значно відрізняється від міжнародних правил, що зумовлює складність адаптації до світогосподарських структур і тенденцій.
Наздоганяючий розвиток все більше орієнтується на стандарти світового економіч-ного авангарду, що значною мірою обумовлює структурні зміни в їх економічних систе-мах, формуванні подібних інститутів, економічних механізмів і секторів економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок