Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль державних фінансів в економічному розвитку країни.

Роль державних фінансів в економічному розвитку країни.

Назва:
Роль державних фінансів в економічному розвитку країни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,02 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Роль державних фінансів в економічному розвитку країни.


План.
1. Роль державних фінансів в економічному розвитку країни .
2.Фінанси як суб”єкт і об”єкт управління.
3.Організаційна структура управління фінансами.
4.Фінансове планування – складова частина фінансового механізму
5. Список літератури.
1. Роль державних фінансів в економічному розвитку країни .


ПРИЗНАЧЕННЯ 1 РОЛЬ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ
Головне призначення державних фінансів — сприяти через різноманітні фінансові інституції успішному економічному і соціальному розвитку держави, забезпеченню прав і свобод людини. Досягають цього через методи і форми мобілізації фінансових ресурсів у розпорядження держави та використання їх на цілі розвитку економіки, забезпечення соціальних гарантій населенню, утримання армії, органів усіх ланок влади.
Сукупність зазначених форм і методів дістала назву фінансового механізму системи управління в державі. Від того, наскільки він досконалий, залежать темпи економічного і соціального розвитку, добробут громадян. Важливе значення має те, скільки фінансових ресурсів від загальної кількості їх, створюваних у державі, вона акумулює у своє розпорядження і на які цілі використовує. Проте ці загальні показники ще не забезпечують повної характеристики ефективності фінансового механізму.
Необхідність державних фінансів зумовлена тим, що за будь-якого типу економічних відносин основним призначенням держави є забезпечення фінансовими ресурсами тих потреб, які не можуть бути вирішені через ринковий механізм, тобто через попит і пропозицію, а також особисто кожним громадянином у зв'язку з відповідними об'єктивними причинами. До них слід віднести структурну перебудову економіки, боротьбу з монополізмом, захист навколишнього середовища, захист тих громадян, які з'являються на ринку в ролі споживачів — інваліди, діти, престарілі, проведення фундаментальних наукових досліджень, загальну освіту, під-готовку кадрів, соціальне забезпечення і страхування, охо-рону здоров'я тощо.
Розподіл фінансових ресурсів між суб'єктами володіння і розпорядження в 1990—1995 рр. характеризують дані табл.1.
У 1995 р. частка ресурсів, які мобілізуються до бюджету, досягла 41,1 %. З урахуванням ресурсів, які мобілізуються в різні види централізованих цільових фондів, держава скон-центрувала у своєму розпорядженні 55 % усіх наявних фінансових ресурсів. Відповідно з 46,1 до 45 % зменши-


лася частка фінансових ресурсів підприємницьких структур усіх форм власності. Така тенденція негативно впливає на економічні та соціальні процеси в народному господарстві, оскільки виникає загроза перетворення бюджетної системи з інструменту економічного стимулювання на спрощену фіскально-споживацьку структуру. За умов здійснення політики самофінансування суб'єктів економічної діяльності зазначена тенденція є одним з визначальних факторів, з одного боку, поглиблення кризових процесів, з іншого — тінізації економіки. Виходячи з цього, держава будує свою фінансову політику, головним завданням якої є пошук оптимальної моделі перерозподілу фінансових ресурсів з метою приско-рення зростання матеріального виробництва і добробуту населення. Для побудови такої моделі потрібно визначити рі-вень втручання держави у господарську діяльність виробничих структур і рівень зобов'язань держави з соціального забезпечення своїх громадян. Від цих факторів залежить, яка частка валового національного продукту має зосереджуватися у фінансових інституціях, створюваних державою.
Таблиця 1
Показник, млрд крб. |
1990 |
1991 |
1992 |
1993 |
1994 |
1995
Фінансові ресурси держави, млрд крб.
У тому числі: бюджетні ресурси*
фінансові ресурси під-приємницьких структур усіх форм власності
фінансові ресурси централізованих фондів
Частка у фінансових ресурсах держави, %
бюджетних ресурсів
фінансових ресурсів підприємницьких структур усіх форм власності
фінансових ресурсів централізованих фондів |
135,7
45,1
83
7.6
33,2
61,2
5,6 |
281
74,1
173,9
33
26,4
61,9
11,7 |
4943,1
1103,3
3132,5 707,3
.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Роль державних фінансів в економічному розвитку країни.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок