Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюджетний процес та його учасники

Бюджетний процес та його учасники

Назва:
Бюджетний процес та його учасники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,77 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Бюджетний процес та його учасники”


1. Суть, принципи, завдання бюджетного процесу
Законодавчо компетенція місцевих органів влади в галузі бюджетного процесу визначається Конституцією України, Законом України “Про бюджетну систему України” та іншими законодавчими і нормативними актами.
Відповідно до Закону України “Про бюджетну систему” бюджетний процес - це встановлений законодавством порядок складання, розгляду, затвердження бюджетів та їх виконання. Це також організація контролю за виконанням бюджетів та затвердження звітів про їх виконання.
Від початку складання бюджету до затвердження звітів про їх виконання весь бюджетний процес проходить під контролем Верховної Ради України та місцевим органів самоврядування. Це дає можливість дисциплінувати роботу всіх органів управління, які пов’язані з бюджетним процесом.
Велика роль у бюджетному процесі відводиться бюджетному плануванню, яке охоплює складання проекту бюджету, його розгляд і затвердження, оскільки від правильного визначення планових показників бюджету залежить і якість його виконання.
У відповідності із цим перед бюджетним плануванням ставляться наступні завдання:
найбільш повно виявити резерви у галузях народного господарства і спрямувати їх на виконання плану економічного та соціального розвитку;
забезпечити виконання плану економічного і соціального розвитку необхідними бюджетними коштами з дотриманням оптимальних фінансових пропозицій;
визначити обсяг доходів за окремими джерелами і загальний обсяг доходів бюджету з урахуванням резервів їх збільшення;
визначити видатки бюджету за всіма підрозділами бюджетної класифікації і загальний обсяг видатків з урахуванням економного, ефективного і раціонального використання бюджетних коштів;
раціонально розподілити видатки державного бюджету між окремими ланками бюджетної системи і забезпечувати бюджети нижчого рівня;
утворити державні матеріальні та бюджетні резерви.
Виконання визначених завдань можна забезпечити шляхом дотримання таких основних принципів, як:
тісний взаємозв’язок бюджету з програмою економічного та соціального розвитку;
центральне місце бюджетного планування;
директивний і цільовий характер бюджетних призначень;
повнота бюджету;
демократичність;
збалансованість доходів і видатків;
наявність резервів у кожній ланці бюджетної системи.
Згідно Закону України “Про бюджетну систему України” розрізняють такі етапи бюджетного процесу:
складання проекту бюджету;
розгляд бюджету;
затвердження бюджету;
виконання бюджету;
складання, розгляд і затвердження звіту про виконання бюджету.
На початку 90 - х років було встановлено, що порядок складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів визначається місцевими радами на підставі повноважень, наданих їм у 1990 році Законом УРСР “Про бюджетну систему УРСР”.
Відповідно до цього закону місцеві ради отримали право самостійно розробляти, затверджувати і виконувати свої бюджети. було також встановлено, що втручання Рад вищих рівнів та їх виконавчих органів в зазначені процеси неприпустиме. Згідно із законом правила складання і виконання місцевих бюджетів визначала тодішня Рада Міністрів УРСР. Протягом 1990-1995 рр. ці правила Урядом України не були затверджені, що спричинило багато конфліктів між місцевими виконавчими і представницькими владами на ґрунті поділу повноважень щодо складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів.
Законодавство України з питань місцевого самоврядування дещо інакше визначили компетенцію місцевих органів влади щодо складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів. Ст.10 Закону України “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування” встановлює, що сільські , міські (крім Київської і Севастопольської) Ради народних депутатів у межах своєї компетенції самостійно, без втручання державних органів розробляють, затверджують і виконують свої бюджети.
Ухвалена у 1996 р. Конституція України ст. 143 встановила, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворенні ними органи місцевого самоврядування затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Бюджетний процес та його учасники

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок