Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Індустріальна економіка та економіка, основана на знаннях: основні відмінності 

Індустріальна економіка та економіка, основана на знаннях: основні відмінності 

Назва:
Індустріальна економіка та економіка, основана на знаннях: основні відмінності 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Індустріальна економіка та економіка, основана на знаннях: основні відмінності 


Нові інформаційно – комунікаційні технології створили нові умови для зародження нового суспільства, основним фактором якого є знання. Поява глобального інформаційного простору служить вищий цілі – створенню глобальної економіки, основаній на знаннях. Головними рушійними силами, спричиненими інформаційно – комунікаційною революцією були принесення інформаційної незалежності та гарантії свободи слова кожному. Суспільство знань відрізняється від свого попередника створенням можливостей для людського розвитку. Економіка, основана на знаннях забезпечує визначення, виробництво, передачу, трансформування, розповсюдження та використання інформації задля розвитку гуманної особистості. Як було підкреслено на «Світовому самміті з приводу розвитку Інформаційного суспільства» “…концепція економіки, основаній на знаннях є більш принагідна та потрібна навіть чим ідея технологізації, яка завжди домінує на економічних дебатах. Ідея технологізації та комп’ютеризації наголошує на глобальному пануванні цифрових технологій на планеті, що є без всякого сумніву надзвичайно важливим, але не є останньою інстанцією. …” [1][1] African Information Society Initiative. 2003. Towards an Information Society in Africa. The Case for National Policies. AISI. (http://www.uneca.org/aisi/). 
[1] Таким чином, глобальне інформаційне суспільство є не чим іншим як підґрунтям для розвитку суспільства, основаного на знаннях яке і є основною заміною індустріального суспільства.
Економіка, основана на знаннях відрізняється від індустріальної економіки в першу чергу надшвидкими темпами економічного розвитку, що супроводжуються різкими спадами та хаотичними підйомами економічної активності, з відповідними стрімкими змінами ринкової ситуації, що є дуже проблематичним для аналітичного прогнозування і передбачення. Економіка перестає бути виробничо орієнтованою, яка виробляє те, що вигідно виробникам і починає орієнтуватись на споживача, виробляючи ті товари та послуги, які користуються значним попитом. Масова продукція в багатьох випадках, якщо не замінюється диверсифікованою повністю, то обов’язково в продуктових лінійках з’являються певні елементи диверсифікації. Конкуренція переміщується в глобальну площину і успішними стають найбільш динамічні та інноваційні компанії. Великі індустріальні гіганти поступаються місцем основних економічних гравців інноваційним підприємницьким компаніям, життєвий цикл продуктів яких стає набагато коротшим. Основною конкурентною перевагою стає не розмір компанії, не доступ до сировини, не дешева робоча сила, не економія на витратах і навіть не розмір фінансових ресурсів, а можливість швидкої реакції на зміни, співпраця зі споживачами, певні особливі, специфічні можливості, талант та гуманний капітал. Основним гаслом конкуренції в економіці, основаній на знаннях стає наступне: «Темп: Швидший поглинає повільнішого»[2][2]«Speed: The fast eats the slow»// http://www.enterweb.org/know.htm[2], приходячи на зміну попередньому, яке панувало в індустріальній економіці: «Розмір: Великий поглинає меншого»[3][3] «Size: The big eats the small»// http://www.enterweb.org/know.htm[3]. Успіх компанії вже не вимірюється одним показником прибутку, задля виміру успішності використовується показник ринкової ціни компанії[4].[4] Market capitalization index[4] Працівник компанії розглядається не як витрати, а як інвестиції. Розвиток людського капіталу – виступає основним пріоритетним напрямком в концепції суспільства, основаного на знаннях. Забезпечення прав людини на навчання, працю, свободу в новій економічній фазі розкриваються на практиці реально в тих масштабах, які раніше були лише задекларовані офіційно. Поєднання знань і розвитку є фундаментальним, оскільки виступає, з одного боку засобом задоволення потреб особистості, а з другого, є основоположною складовою економічного зростання. Економіка, основана на знаннях це складний, багатогранний трансформаційний процес, який не можливо досягти лише адміністративними засобами, прийнявши два десятки законів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Індустріальна економіка та економіка, основана на знаннях: основні відмінності 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок