Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Управління процесами організаційних змін

Управління процесами організаційних змін

Назва:
Управління процесами організаційних змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,66 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Управління процесами організаційних змін


План


Вступ
В ринкових умовах до побудови і поведінки організацій пред'являються особливі вимоги: підприємницька активність, перехід до різних форм власності, застосування таких функцій і методів регулювання і управління, що змінюються. Організаційна діяльність зазнає впливу від наростаючих змін у технологічній базі виробництва.
Перехід до ефективної організації і управління, побудованих на наукових принципах не тільки необхідний, але і став головною умовою успішного здійснення економічних реформ.
Варто також врахувати, що важка спадщина централізованої типізації всіх структурних побудов, твердої формалізації внутрішніх і зовнішніх відносин співпідпорядкованості, несвобода всіх нижчестоящих ланок, масове поширення і багаторічне використання організаційних схем, придатних лише для визначених умов і надзвичайних обставин, породило стереотип консервативного мислення й організаційної скутості, а це утрудняє як сприйняття наукових принципів, так і їхнє застосування для створення організацій сучасного типу чи пристосування існуючих до вимог часу.
Підприємство зобов'язане сформувати в себе таку структуру упарвління, що забезпечила б йому високу ефективність роботи, конкурентноздатність і стійкість положення на ринку.
Організація - складний організм. У ньому переплітаються інтереси особистості і груп, стимули й обмеження, тверда технологія й інновації, безумовна дисципліна і вільна творчість, нормативні вимоги і неформальні ініціативи. В організації є свій вигляд, своя культура, свої традиції і репутація. Вони впевнено розвиваються, коли мають обґрунтовану стратегію й ефективно використовують ресурси. Вони перебудовуються, коли перестають відповідати обраним цілям. Вони гинуть, коли виявляються нездатними виконувати свої задачі.
Виходячи з усього вищесказаного, можна з упевненістю затверджувати, що на сьогоднішній день, в Україні в інтересах виживання і гнучкого реагування на ринкові умови, підвищення стійкості й адаптаційної здатності в задоволенні споживчого попиту, подолання відставання в розвитку техніки і технології, у забезпеченні високої якості продукції, що випускається, і наданих послуг підприємства повинні цілеспрямовано проводити організаційні зміни.
Завдяки цьому переборюється інертність і застій у структурах управління, у сформованій системі зв'язків і відносин.
Тому, саме ця проблема лягла в основу даної роботи.
Об’єктом дослідження є процес управління організацією як системи.
Предметом дослідження є організаційни зміни як фактор, що сприяє ефективному функціонуванню організацій.
Метою даної роботи буде виявлення необхідності проведення організаційних змін і вивчення цієї проблеми.
Завданням роботи є:
- висвітлити поняття організаційної зміни і його передумови;
- охарактеризувати опір організаційним змінам і його причини;
- розглянути етапи і методи організаційних змін;
- проаналізувати поняття ефективності організаційних змін.


1. Поняття організаційної зміни і його передумови
В даний час стало модним виявляти цікавість до організаційних змін. Це порозумівається тим, що в багатьох фірмах зміна умов оточення і технології викликає необхідність відповідних організаційних змін. Затверджують навіть, що швидкість, з якою відбуваються соціальні зміни, і зростаюча складність умов оточення вже самі по собі визначають необхідність у частих організаційних змінах. На цій підставі У. Бенніс затверджує, що бюрократичний тип організації буде витиснутий "органічно - адаптивними" структурами, тобто "адаптивними системами тимчасового типу, що швидко змінюються, і що складаються з різних фахівців, об'єднаних в органічне ціле зусиллями фахівців з координації й оцінки задач".
Поняття організаційної зміни було введено в теорію менеджменту і воно має місце в самій системі управління.
Рис. 1.1 Модель системи управління.
Чим швидше реакція організації на зовнішні зміни і реалізація відповідних дій, тим швидше організація вийде з зони нестабільності і зможе конкурентноздатно функціонувати в нових умовах навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Управління процесами організаційних змін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок