Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

Назва:
Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,28 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст


План
І. Вступ
Чим обумовлено мій вибір спеціальності.
Які якості, по-моєму, повинне мати сучасний спеціаліст.
Яким галузям, що вивчаються в коледжі, я віддаю перевагу для свого формування. Як спеціаліста та інтелігента.
Де я маю намір працювати після закінчення коледжу.
Що я знаю про освою майбутню спеціальність.


Вступ
Слово "економіка" бере початок від грецького "oikonomike" "ойкономіа" (ойкос — дім, господарство; номос — правило, закон) і з самого початку економічного мислення розглядалося як наука про управління домашнім господарством.
В економічній літературі та словниках термін "економіка" прийнято характеризувати як "мистецтво ведення домашнього господарства".
Протягом більш як двох тисячоліть зміст поняття "економіка" значно збагатився й змінився. У це слово тепер вкладається набагато більше, ніж спочатку заклав грецький філософ-мислитель Ксенофонт, якого вважають автором популярного терміна.
Економіка — це вчення про те, як виробляються і розподіляються всі необхідні нам товари та послуги, або як наші обмежені виробничі ресурси використовуються для задоволення людських потреб і бажань. З іншого боку, економіка — це вчення про те, як змусити краще працювати систему виробництва та розподілу, тобто це економічна політика.
Економіка в сучасних умовах існує у трьох значеннях, як:
1) народне господарство певної країни, групи країн або всього світу;
2) сукупність економічних відносин між людьми у сфері виробництва, розподілу, обміну і споживання продукції; утворюючих певну економічну систему;
3) економічна наука, що вивчає народне господарство в цілому, галузі господарства району.
Економіка як сукупність суспільних відносин, як народне господарство є об'єктом вивчення спеціальної науки — еко-номічної науки.
Економічна наука — це сфера розумової діяльності людини, функцією якої є пізнання та систематиза-ція об'єктивних знань про закони і принципи розвит-ку реальної економічної дійсності.
Перші спроби вивчення окремих сторін економічних процесів відомі ще з праць стародавніх грецьких та рим-ських мислителів (Ксенофонта, Арістотеля, Платона, Като-на, Варрона, Коллумелли), а також мислителів Стародавнього Єгипту, Китаю та Індії. Вони досліджували проблеми ве-дення домашнього господарства, землеробства, торгівлі, ба-гатства, податків, грошей тощо економічна наука як система знань про сутність еконо-мічних процесів та явищ почала складатися лише в XVI— XVII ст., коли ринкове господарство почало набувати за-гального характеру.
Сучасна економіка має три виміри: теоретичний, прикладний (управлінський) і корисно-вартісний, а її значення полягає, відпо-відно, в застосуванні як аналітичного, прикладного апарату, так і товарно-грошового, розрахункове-оцінного аналога для всіх сфер людської діяльності. Особлива роль економіки у виробничих і соці-альних відносинах, у виробництві товарів, виконанні робіт і надан-ні послуг, в обміні, розподілі й споживанні продукції.
Аналітична основа економіки — ЕКОНОМІКC — належить до соціальне орієнтованих наук, є теорією, яка всюди проникає і все охоплює. Вона включає мікро-, макроекономіку, економіку між-народних відносин, відображає через грошовий еквівалент продук-тивність праці, її оплату й задоволення інтересів особистості, сім'ї, спільноти і громади щодо всіх життєвих проблем.
Слід зазначити, що через свій обслуговуючий статус і спряму-вання, здатність відображати й фіксувати переважно статистичні дані про те, що відбулося, низьку прогнозну спроможність еконо-міка залишається більше мистецтвом, ніж наукою. До того ж реа-льно вона не є самостійною, а використовуючи фінансові та соціа-льні показники, відображає стан, взаємозалежність та ефективність використання базових, техніко-технологічних чинників промисло-вих, сільськогосподарських, виробничих і інших об'єкт-суб'єктів.
Прикладна економіка, що віддзеркалює другий вимір еконо-міко, має на меті використовувати системні закономірності, які діють у виробничих об'єкт-суб'єктах державної, приватної й змі-шаної форм власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок