Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Менеджмент персоналу в органах ДПС України

Менеджмент персоналу в органах ДПС України / сторінка 2

Назва:
Менеджмент персоналу в органах ДПС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,81 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Як показує практика, спочатку вивчаються інтереси, уподобання, слабкості, щоб у подальшому втягнути працівника податкової служби у протиправну діяльність, а коли це не вдається, кримінальні елементи не відмовляються від старих злочинних методів, таких як залякування або фізичне насильство, ].
Щоб протистояти подібному тиску працівнику органів ДПС, необхідно розвивати силу волі або зміцнювати стійкість до подібних проявів, але не всім людям це під силу. Тому доцільно прислухатися до думки окремих авторів, які пропонують спочатку оцінювати претендента на вакантну посаду через організацію конкурсного відбору,c.4].
Останнім часом приділяється велика увага з боку держави удосконаленню роботи ДПС України, зокрема плануванню персоналу та впровадженню нової кадрової політики. Сутність останньої полягає в тому, щоб замінити деяких працівників податкових органів на добре підготовлених авторитетних фахівців, які повинні бути не тільки високо досвідченими професіоналами, а ще й порядними людьми та патріотами країни.
Як показали дослідження, процес зміни персоналу в органах податкової служби досить непростий, адже він зачіпає людські долі багатьох керівників і спеціалістів. Щоб якось вирішувати поставлене завдання в податкових органах, наприклад м. Києва, запроваджена практика проведення цього процесу через спеціально створені комісії, які попередньо виявляють існуючий професійний рівень, ].
Для вивчення професійно важливих якостей людини можуть використовуватися різні підходи, зокрема анкетний, апаратний і тестовий методи. Найбільш поширеним у використанні податковою службою є останній. Тестовий метод має набір тестів (які пропонують досліджуваному), у процесі вирішення яких виявляються ті чи інші психологічні властивості, –142].
Певною мірою заслуговує позитивної оцінки у підборі персоналу для органів ДПС, з погляду морального впливу, прийняття Присяги громадянами України, які вперше зараховуються на державну службу.
Крім того, під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування терміном до шести місяців, що дозволяє оцінити претендента, як то кажуть, зблизька.
Згідно з чинним законодавством, де передбачається присвоєння рангів державного службовця від 15 до 1-го, для присвоєння чергового рангу працівник органів ДПС повинен успішно відпрацювати на займаній посаді на менше 2-х років. Вважаємо, що за такий період часу можна добре вивчити здібності того чи іншого посадовця для того, щоб прийняти рішення про його просування далі по службі].
Також прийняття на державну службу на посади третьої – сьомої категорій здійснюється на конкурсній основі і дані про вакансії посад державних службовців підлягають публікації та поширенню через засоби масової інформації не пізніше як за один місяць до проведення конкурсу, що, в першу чергу, сприяє підвищенню престижу посади, притягненню більшої кількості кандидатів на вакантну посаду і, головне, підвищенню об’єктивності прийнятих рішень, с. ].
Іншою важливою складовою ефективного менеджменту персоналу в органах ДПС є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів.
Подібними проблемами переймалися ще на зорі створення податної інспекції на території України за царської Росії. Ще з середини 90-х років XIX ст. у українських губерніях кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду податного інспектора визначали осіб, які закінчили повний курс наук в одному з вищих навчальних закладів імперії, набули заняттями при одній з казенних палат практичну підготовку до виконання обов’язків з податного нагляду і отримали від управляючого цією палатою посвідчення в здатності до зайняття згаданих посад.
Пізніше, за часів міністра фінансів Росії С.Ю Вітте, також ставилося на перший план знання податкового інспектора. Він щодо цього говорив, що вислуга і добросовісність не підкріплені знаннями і здатністю критично й аналітично мислити, уже не відповідають вимогам часу. Все це, як показує досвід, найкраще досягається при тому рівні розумового розвитку, що дається вищою освітою, –100].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Менеджмент персоналу в органах ДПС України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок