Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> НАПРЯМКИ ВДОСКОНАОЕННЯ СТРУКТУРИ ВИТРАТ

НАПРЯМКИ ВДОСКОНАОЕННЯ СТРУКТУРИ ВИТРАТ

Назва:
НАПРЯМКИ ВДОСКОНАОЕННЯ СТРУКТУРИ ВИТРАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
НАПРЯМКИ ВДОСКОНАОЕННЯ СТРУКТУРИ ВИТРАТ
Шляхи зниження собівартості продукції є чимало: це і використання менш дорогих матеріалів, це і вдосконалення процесу виробництва, автоматизації робочих місць та скорочення кількості працюючих, це і кооперація з іншими підприємствами, які можуть виготовляти ті чи інші складові за меншими цінами тощо. Однак існує чимало проблем пов’язаних з цим. Так, зменшення витрат на придбання якісних матеріалів та сировини та заміна більш дешевими може призвести до пониження якості кінцевого продукту, а це може негативно відбитися на реалізації продукції. Зменшення кількості працівників і автоматизація виробництва вимагає на перших етапах чималі капіталовкладення тощо.
Найбільш ефективними шляхами оптимізації собівартості продукції є :
впровадження економних технологій виробництва;
переймання світового досвіду по зменшенню собівартості. Так,Японія навчилася економити все: електроенергію, метали, робочу силу для створення більшості матеріальних продуктів;
зниження цін - це легкий спосіб швидко привернути увагу клієнтів, але поганий спосіб для забезпечення успіху на довгостроковий період. Причина в тому, що, знизивши ціну на 10%, ви ризикуєте понизити свій прибуток на 50%. Підприємства часто намагаються понизити ціну, але “знизити ціни в змозі кожний, але не кожному вдасться зробити товар кращим”;
дотримання всіх головних принципів ефективного розміщення продуктивних сил: це скорочення шляхів між виробником та покупцем, між виробництвом і сировинною базою;
дотримання загальних економічних принципів та законів – важливий шлях для зниження собівартості продукції, яка не буде призводити до погіршення кінцевого продукту і дасть для вітчизняного товаровиробника можливість отримувати додаткових покупців та додаткові прибутки.
Вирішальною умовою зниження собівартості служить безперервний технічний прогрес. Упровадження нової техніки, комплексна механізація і автоматизація виробничих процесів, вдосконалення технології, упровадження прогресивних видів матеріалів дозволяють значно понизити собівартість продукції.
Серйозним резервом зниження собівартості продукції є розширення спеціалізації і кооперації. На спеціалізованих підприємствах з масово-потоковим виробництвом собівартість продукції значно нижче, ніж на підприємствах, що виробляють цю ж продукцію в невеликих кількостях. Розвиток спеціалізації вимагає встановлення і найраціональніших кооперованих зв'язків між підприємствами.
Зниження собівартості продукції забезпечується перш за все за рахунок підвищення продуктивності праці. Із зростанням продуктивності праці скорочуються витрати праці з розрахунку на одиницю продукції, а отже, зменшується і питома вага заробітної платні в структурі собівартості.
Успіх боротьби за зниження собівартості вирішує перш за все зростання продуктивності праці робітників, що забезпечує в певних умовах економію на заробітній платні. Розглянемо, в яких умовах при зростанні продуктивності праці на підприємствах знижуються витрати на заробітну платню робітників. Збільшення вироблення продукції на одного робітника може бути досягнуте за рахунок здійснення організаційно-технічних заходів, завдяки чому змінюються, як правило, норми вироблення і відповідно ним розцінки за виконувані роботи. Збільшення вироблення може відбутися і за рахунок перевиконання встановлених норм вироблення без проведення організаційно-технічних заходів. Норми вироблення і розцінки в цих умовах, як правило, не змінюються.
У першому випадку, коли змінюються норми вироблення і розцінки, підприємство одержує економію на заробітній платні робітників. Пояснюється це тим, що у зв'язку із зниженням розцінок частка заробітної платні в собівартості одиниці продукції зменшується. Проте це не приводить до зниження середньої заробітної платні робітників, оскільки організаційно-технічні заходи, що приводяться, дають можливість робітникам з тими ж витратами праці виробити більше продукції. Таким чином, проведення організаційно-технічних заходів з відповідним переглядом норм вироблення дозволяє знижувати собівартість продукції за рахунок зменшення частки заробітної платні в одиниці продукції одночасно із зростанням середньої заробітної платні робітників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: НАПРЯМКИ ВДОСКОНАОЕННЯ СТРУКТУРИ ВИТРАТ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок