Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація освоєння виробництва нової техніки

Організація освоєння виробництва нової техніки

Назва:
Організація освоєння виробництва нової техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,31 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Організація освоєння виробництва нової техніки
План
1. Організація дослідного виробництва нової техніки
2. Організаційна підготовка виробництва до промислового освоєння нової техніки
3. Організація процесу освоєння виробництва нової техніки
4. Динаміка зміни техніко-економічних показників на стадії освоєння виробництва нової техніки

Організація дослідного виробництва нової техніки
Дослідні цехи підприємств виконують роль сполучної ланки між наукою і виробництвом й істотно впливають на сфери наукової і виробничої діяльності. Відпрацьовування виробу в дослідному виробництві проводиться паралельно зі стадіями технічної підготовки виробництва (ОГІВ, ТПВ, ОСВ) і є завершальною стадією НДР і ОКР. Доцільність цієї стадії в системі COHT визначається впливом на якість відпрацьовування документації знову створюваної й освоюваної нової техніки і технології.
Поняття "дослідне виробництво" охоплює різні виробничі підрозділи: експериментальні цехи підприємств масового і серійного типів виробництва; експериментальні (але не лабораторні) виробництва при галузевих НДІ; підприємства одиничного виробництва, тимчасово використовувані для відпрацьовування і випробовування нових ідей; експериментальні ділянки для налагодження нових технологічних процесів; цехи підприємств серійного виробництва, що застосовуються для створення дослідних серій нової продукції; підприємства, створені спеціально для випуску і відпрацьовування дослідної продукції.
Практика показує, що чим швидше змінюються основні виробничі концепції, тим виправданіше існування дослідних виробництв у вигляді самостійних підприємств або підрозділів, що входять у науково-виробничі об'єднання.
Продукція дослідного виробництва, як правило, буває оригінальною, тому для нього вважається звичайним і закономірним внесення великої кількості змін у технічну і технологічну документацію. Основними особливостями дослідного виробництва є: велика номенклатура одночасно освоюваних у виробництві товарів; неповторюваність об'єктів виробництва; безперервна зміна об'єктів виробництва; стислі строки підготовки виробництва дослідного зразка; велика кількість конструкторсько-технічних змін.
Основне завдання дослідного виробництва — матеріалізація діяльності НДІ і КБ, а потім ВГК і ВГТ за всією запланованою тематикою й у заданий строк, а також випуск перших настановних партій зразків нової техніки. Випуск настановних партій дає змогу уточнити можливість передачі нового виробу в серійне виробництво і виявити строки його промислового освоєння в потрібних обсягах. Критерієм роботи дослідного виробництва можна вважати якість технічної документації, що ви
устаткування, вимірювальна апаратура і технологічне оснащення, визначаються трудові норми і розраховуються потреби в робочій силі; організовується виготовлення деталей, складальних одиниць і блоків; корегується технічна документація (конструкторська і технологічна).
Організаційна підготовка виробництва здійснюється відповідними відділами і службами заводу (ВГК, ВГТ, ВГМ, ВПіЗ, ПЕВ таін.).
Важливим етапом ОПВ є планування. Воно починається з укрупненого технологічного аналізу складових нового виробу, щоб виявити можливості використання наявного і придбання або виготовлення додаткового технологічного оснащення і нестандартного устаткування. Потім розраховуються необхідні календарно-планові нормативи залежно від форм організації виробництва (виробничі потужності, тривалість виробничого циклу нового виробу та ін.) для складання плану роботи ОПВ, який погоджують із планом технічної підготовки виробництва.
Забезпечення матеріалами і комплектуючими виробами розраховується в плані, виходячи з виробничого завдання на виготовлення виробів установленої серії і норм витрат матеріальних цінностей, а потреба в матеріальних цінностях і розподіл їх поставок у часі установлюється планом МТЗ й оперативно-виробничим планом.
Іншим важливим етапом ОПВ є виготовлення виробів настановної серії. За результатами виготовлення виробів настановної серії та її випробувань в реальних умовах проводиться корегування конструкторської і технологічної документації (КД, ТД) перед запуском виробів у стале серійне або масове виробництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація освоєння виробництва нової техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок