Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Історико-економічний аналіз формування енергетичної стратегії Волинського регіону у 20-30-х роках ХХ століття 

Історико-економічний аналіз формування енергетичної стратегії Волинського регіону у 20-30-х роках ХХ століття 

Назва:
Історико-економічний аналіз формування енергетичної стратегії Волинського регіону у 20-30-х роках ХХ століття 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Історико-економічний аналіз формування енергетичної стратегії Волинського регіону у 20-30-х роках ХХ століття 


На сучасному етапі в Україні та світі особливої ваги набирають проблеми розробки стратегії енергетичного забезпечення держави. За таких умов значний інтерес представляє досвід вирішення подібних завдань, як різними країнами, так і власним народом у попередні історичні періоди.
У 20-30-х рр. ХХ ст., відомих у науковій літературі як міжвоєнні часи, значна територія західноукраїнський земель у силу історичних колізій опинилася у складі Другої Річпосполитої. У ці часи господарський устрій Волинського регіону, а також елементарний побут населення потребували розширення мережі застосування електроенергії, що стимулювало розбудову енергетичної мережі краю та пошуки місцевих ененгогенеруючих джерел.
Волинська адміністрація неодноразово зверталася до Міністерства громадських робіт з проханням виділити фінансову допомогу на проведення огляду місцевих енергетичних джерел. Врахувавши природно-географічний потенціал Волинського регіону до основних енергетичних ресурсів було віднесено водяну енергію місцевих річок, поклади торфу та вугілля.
Згідно розпорядження Мінгромробіт 1927 р. уряд Волині мав приступити до вияснення стану рік придатних для вироблення гідроенергії. Достовірного стану таких рік місцева влада подати не змогла, мотивуючи це відсутністю земельного кадастру та приватною власністю на водостоки. Лише Рівненське староство повідомило, що у повіті існував 61 водний енергогенеруючий заклад, із чого 9 знаходилося на р. Горинь, 52 - на менших потоках[1,29].
На засіданні технічної підкомісії 11.4.1930 р. було визнано за необхідне “оживлення руху електрифікаційного на Волині” і запропоновано: популяризацію запровадження електрифікації у місцевій пресі; створення програми електрифікації; продовження розпочатих пошуків джерел довготермінового кредиту на фінансування електрифікації, як у державному, так і приватному секторі; започаткування роботи по створенню реферату електричного, до завдань якого відносилося вивчення ситуації у електрифікаційному господарстві, а також ревізія інвестицій виділених на дані цілі[2,7]. Виконуючи заплановані роботи воєводський уряд встановив, що у 1930-х роках значно активізувалася електрифікація регіону, порівняно з попередніми періодами вона зросла у 4 рази.
Офіційні статистичні зведення Волинської адміністрації на 2.01.1939 рік поділили місцеві електростанції на чотири категорії: електростанції – 301, заводські електростанції - 28, електростанції при промислових закладах – 26 та промислові заклади, що виробляють енергію для власного споживання-247[3,10]. Технічна підкомісія воєводського уряду відзначала, що 80% електроенергії на Волині виробляли електростанції при промислових підприємствах і використовувалася вона виключно у виробничих цілях, а забезпечення електроенергією прилеглих житлових масивів було другорядним.
Інвестування будівництва самостійних дрібних та середніх електростанцій місцевою владою визнавалися нерентабельним, оскільки населення та органи усіх рівнів влади, що були вкрай обмежені у фінансових ресурсах, не виявляли значного попиту на електроенергію. З метою зниження ціни енергоносіїв воєводська влада намагалася зосередити увагу на розширенні вже існуючих промислових енергетичних закладів. Передбачалося розширення електростанції у Рівному у 1928-31 роках, загальним кошторисом 1,6млн. злотих[3,25]. Однак, у 1928 р. обсяг виділених капіталовкладень склав 33985 зл., фінансування яких відбувалося із двох джерел: 20000 зл. із власних коштів, 13985 зл. із бюджетних резервів на міські інвестиції[4,7]. Оскільки передбачені суми були недостатніми для завершення запланованих робіт, то звернулися до Банку Господарства крайового у Варшаві з проханням виділити інвестиційні позички у доларових 30-ти річних комунальних облігаціях. У 1927-39рр. збудували електростанцію в м. Кременць, кредитуванням якої займався Банк господарства крайового, кошторисом 200000 злотих[5,4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історико-економічний аналіз формування енергетичної стратегії Волинського регіону у 20-30-х роках ХХ століття 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок