Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування середнього класу як гаранта соціальної безпеки держави

Формування середнього класу як гаранта соціальної безпеки держави

Назва:
Формування середнього класу як гаранта соціальної безпеки держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування середнього класу як гаранта соціальної безпеки держави


Глибока економічна і соціальна диференціація, масова малозабезпеченість і бідність, обмеження доступу населення до послуг охорони здоров’я, культури, науки призводять до руйнування людського капіталу. І це відбувається в той час, коли конкурентоспро-можність національної економіки все більше визначається динамікою розвитку цього капіталу, знань та інновацій. Цим обумовлена подальша необхідність пошуку шляхів вирішення соціальних проблем безпеки і розвитку особистості.
Соціальна стабільність – це одна із базисних (основних) оцінок соціальної безпеки держави, показник здатності країни запобігати виникненню та пом’якшувати наслідки соціальних загроз і ризиків, або вирішувати конфлікти, які вже з’явилися між суб’єктами соціальних відносин, створювати надійні механізми соціального захисту від них різно-манітних прошарків населення держави. І однією з перших запорук соціальної стабіль-ності держави є формування нею середнього класу.
Досліджувана в даній статті проблема формування середнього класу в Україні отрима-ла загальну оцінку в наукових роботах і дослідженнях авторів як нашої держави, так і авторів держав СНД. Зокрема, даною проблемою займалися такі вітчизняні вчені, як Е.І. Головаха, Т.М. Макєєва, Н.А. Навроцька, Е.А. Якуба та інші. Серед зарубіжних науков-ців можна відзначити таких: Е.М. Авраамову, О.А. Александрову, Л. Овчарову, Д.Е. Сорокіна та інших. Однак, незважаючи на те, що у світовій та вітчизняній науці нагромаджено певний матеріал з означеної проблеми, в цілому вона залишається недостатньо вивченою.
В умовах формування ринкової економіки в Україні гостро постають питання про головні орієнтири соціально-економічних перетворень, їх зміст і спрямованість. Досвід розвинених країн світу свідчить, таким орієнтиром повинен стати пріоритетний розвиток людини. Найкращим орієнтиром розвитку української економіки є така суспільна систе-ма, яка забезпечує високу якість життя, здорове навколишнє середовище і створює умови для реалізації сутнісних сил людини, забезпечуючи відповідні мотиваційні механізми.
На нашу думку, це повинна бути така економічна система, у якій економічні відносини й механізми господарювання забезпечують практичне підпорядкування відтворювальних процесів завданням розвитку особистості, подоланню відчуження людини від результатів праці, засобів виробництва, природи, культури, суспільства і яку, в такому розумінні, можна назвати соціально-орієнтованою економікою або „економікою для людини”. При цьому основою формування такої економіки та її метою є могутній і розвинений середній клас, який у розвинених країнах світу виступає активним учасником економічних проце-сів, зосереджує в собі найбільш високоосвічену частину населення [3].
Середній клас у розвинених суспільствах є сукупністю соціальних прошарків, які займають проміжне положення між основними класами („вищим” та „нижчим”) і концент-рують у собі найкваліфікованішу, дієздатну і активну частину населення. Практично в усіх розвинених країнах питома вага середнього класу становить 55–60 % суспільно активних громадян. Переважна більшість середніх прошарків нині становлять там не приватні власники, як було раніше, а переважно соціальні категорії, економічною осно-вою існування яких є особиста праця (або знання) та певні функції управління.
Характерні ознаки віднесення людини до середнього класу, що кореспондуються з ознаками соціальної безпеки за прийнятими в світовій практиці стандартами такі:–
обсяги реальних сукупних доходів;–
наявність доходів від власності;–
рівень освіти, професійний рівень;–
соціальний статус;– 
можливість розроблення і реалізація довгострокової стратегії зростання особистого добробуту.
Однак донині залишається дискусійним саме поняття „середній клас”. Одні вчені визна-чають належність до середнього класу за рівнем прибутків і споживання, другі – за рів-нем доходів і володіння нерухомістю, треті – за рівнем заробітної плати, четверті – за рівнем витрат, нагромадження тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування середнього класу як гаранта соціальної безпеки держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок