Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна історія

Загрузка...

Економічна історія

Назва:
Економічна історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Економічна історія


ПЛАН
Економічна криза 29-33 роки в США
Новий курс Рузвельта


1. Економічна криза 29-33 роки в США
Протягом 30-х років капіталістичний світ пережив найбільш масштабну і гостру за усю свою історію структурну криза. Ця криза була відкрита "великою депресією", що раптово вибухнула в 1929 році після декількох років післявоєнного процвітання.
Економічна криза 1929—1933 pp. виявилася світовою.
Вона порушила всі міжнародні економічні зв'язки, призвівши до масового скорочення промислового виробництва, інших галузей економіки майже всіх держав. Почалася вона в США восени 1929 p., далі в Латинській Америці, Західній Європі, інших країнах Азії та Африки.
Ще у 1928 році , у важко було уявити, що у Сполучених Штатах Америки може трапитись лихо – економічна криза . У державі панував монополістичний капіталізм , однак восени 1929 року держава відчула початок кризи .
Перші прояви кризи можна було побачити вже у середині 1929 року , вони виявлялися в скороченні будівництва , в значному падінні виробництва . У вересні почались епізодичні зриви курсів на Нью-Йоркській біржі , у жовтні падіння курсів стало всезагальним і стрімким , а 24 жовтня почався небачений в історії США біржовий крах .
Саме цей момент прийнято вважати першою ознакою економічної кризи. Падіння цін на акції Нью-Йоркської біржі було дуже стрімким.
Якщо до 1 жовтня їх вартість становила майже 90 млрд. дол., то в березні 1933 p. — лише 19 млрд. дол., знизившись у 5 разів.
Криза охопила насамперед важку індустрію. Випуск автомобілів, виплавляння чавуну і сталі скоротилися на 80 %. Все промислове виробництво, національний доход, роздрібна торгівля знизилися вдвічі, імпорт і експорт — на 75%.
До 1932 року промислове виробництво в США зменшилось у цілому на 46% , а по окремим галузям значно більше . Так виробництво чавуна – на 79% , сталі – на 76% , автомобілів – на 80% . Обсяг залізничних перевезень зменшився на 52,7 % . Із 279 існуючих домн працювали тільки 44 . Збитки корпорацій тільки за 1932 рік перейшли межу 3 мільйонів доларів . За три роки кризи було визнано банкрутами 5761 банк з сумою вкладів 5 млрд. доларів .
За роки Великої депресії збанкрутували 130 тис. фірм, 19 залізничних компаній, 5760 банків. Внаслідок цього мільйони громадян, втративши своє майно, робочі місця, залишились без заощаджень, стали безробітни-
ми, жебраками. Таких у 1933 p. налічувалося понад
17 млн. Промисловість США була відкинута назад на 17
років до рівня 1911 p.
Що стосується зовнішньої сторони депресії, то вона ви-
явилася у перевиробництві товарів. Щоб стримати падіння
цін, скоротити запаси товарів по всій країні, було вжито
заходи щодо фізичного знищення їх. Спалювали пшеницю,
каву, бавовну, молоко виливали в річки. Внутрішня причи-
на кризи — відсутність будь-якого контролю державою за
промисловим і сільськогосподарським виробництвом.
Аграрну кризу яка почалась ще у 1920-1921 роках к 1929 року ще не було подолано . Нове і дуже стрімке падіння цін відкинуло найменш забезпечені слої фермерства до самої крайньої межі . У результаті кризи , валовий прибуток американських фермерів впав з 13,8 млрд. доларів у 1929 році , до 6 млрд. доларів у 1932 році . Завдяки кризі держава опинилась на рівні 1911 року.
Сільське господарство США в 1929—1933 pp. зазнало тяжких втрат. Близько 1 млн. фермерів збанкрутували. З того
часу вони ставали орендарями на чужій землі або поповнювали ряди міських промислових робітників. Катастрофа в в аграрному секторі США полягала в тому, що ціни на пшеницю, кукурудзу, бавовну знизилися більше ніж в 3 рази.
Економічна криза в США поглиблювалася й невпевне-
ними діями уряду. Президент Г. К. Гувер, його адміністра-
ція, керуючись старими догмами, вперто відмовлялися від
будь-якого втручання в справи економіки, приватного бізне-
су. Натомість в країні було введено "сухий" закон, який
нібито мав підвищувати купівельну спроможність амери-
канців, а отже, пом'якшити дію великої депресії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економічна історія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок