Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки

Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки

Назва:
Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки


Після набуття незалежності Україна, як цивілізована європейська країна, повинна і вона робить спроби знайти свою нішу в світовій економіці. У щорічному посланні Прези-дента „Європейський вибір. Концептуальні основи стратегії економічного та соціального розвитку України на 2000–2011 роки” ще раз акцентується увага на інтеграції в Євро-пей-ський Союз, а вступ до Світової організації торгівлі є обов’язковою передумовою для реальної, а не декларативної інтеграції до європейського товариства.
У цьому посланні чітко визначено, що набуття нашою країною членства в Світовій організації торгівлі є одним з пріоритетів зовнішньоекономічної політики України, системним чинником розвитку національної економіки, підвищення її конкуренто-спро-можності, лібералі-зації зовнішньої торгівлі, створення сприятливого середовища для залу-чення іноземних інвестицій та ін.
Україна є молодою країною зі слабкою економікою, яка поки що не має великого досвіду у зовнішньоекономічних ринкових відносинах як країни з розвиненою еконо-мікою, чіткого діючого антикризового механізму. Членство в СОТ може стати інстру-ментом захисту національних інтересів України на світових ринках, а також сильним поштовхом для вирішення тих проблем і завдань, які вже зараз стоять перед нашою країною.
Приєднання України до Світової організації торгівлі може створити для нашої держа-ви нові можливості. Згідно з прогнозами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, вступ України до СОТ не справить відчутного негативного впливу на обсяги та баланс зовнішньої торгівлі навіть у близькій перспективі. Так, очікується, що з 2002 до 2006 р. експорт зросте з 21,7 до 24,5 млрд. дол., або на 12,9 %. У той же час імпорт зрос-те з 18 до 21,2 млрд. дол., або на 17,7 %. При цьому позитивне сальдо зовнішньої торгів-лі стабільно перебуватиме на рівні 3,2 – 3,3 млрд. дол. На думку провідних українсь-ких фахівців [3] з питання вступу України до СОТ, найбільш відчутні переваги матимуть вітчизняні споживачі. Внаслідок більш ефективної конкуренції відбудеться розширення асортименту та якості товарів і послуг, зниження ціни. Водночас відбудуться відповідні зміни в обсягах і структурі споживання, яке наближатиметься до стандартів розвинених країн. Підвищення платоспроможного попиту позначатиметься на зростанні виробництва, свідчитиме про поліпшення соціально-економічного становища населення. Але існують деякі проблеми на шляху до вступу України до СОТ.
1. Адаптація законодавства. Україна дійсно робить багато позитивного в частині приведення свого національного законодавства у відповідність з вимогами Світової орга-нізації торгівлі, але треба показати на практиці, що законодавчий клімат прозорий і досить стабільний.
2. Підготовка фахівців з питань СОТ. Європейська комісія, відзначаючи позитивні зрушення і вказуючи на проблеми, що їх потрібно вирішувати в законодавчому врегулю-ванні цієї сфери в Україні, висловлює готовність надати своїх спеціалістів, які могли б практично допомогти українським фахівцям зробити належні висновки та відпрацювати конкретні рекомендації чи, зрештою, дати поради.
3. Підготовка інформаційного забезпечення вступу до СОТ. Побудова ефективної системи інформаційного забезпечення процесу приєднання України до Світової організа-ції торгівлі є однією з головних ланок механізму, що має забезпечити прийняття виваже-них рішень на основі національних інтересів в Україні.
Існує багато не вирішених проблемних питань, на які потрібно дати відповіді і якнайшвидше.
На сьогодні у науковому та політичному обігу в Україні існують переважно розріз-ненні несистематичні оцінки можливих наслідків її приєднання до СОТ. На Україну впливає і впливатиме надалі багато чинників, пов’язаних з її вступом до Світової орга-нізації тор-гів-лі. Багато з них навряд чи можна однозначно назвати позитивними чи негатив-ними – усе залежить від політичного та економічного контексту ситуації, у якій вони проявляються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок