Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні

Шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні

Назва:
Шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,58 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні


Створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні є надзвичайно важливою проблемою. Зарубіжний досвід дає підстави вважати, що залучення іноземного капіталу відіграє вирішальну роль у зміцненні економічного розвитку країни лише за умов активної і організованої участі держави в інвестиційному процесі.
В державі досі відсутня цілісна політика залучення іноземних інвестицій. Функції державного регулювання і контролю за зов-нішніми надходженнями в Україну виконують Кабінет Міністрі України, Валютно-кредитна рада при Кабінеті Міністрів України, Міністерство економіки, Міністерство фінансів, Міністерство за-кордонних справ України, а також різноманітні структурні органи при цих міністерствах.
Держава здійснює кредитування державних інвестиційних програм, які мають ключове значення для розвитку економіки, її пріоритетних галузей[1].
Щоб збільшити надходження інвестицій в Україну уряд повинен і надалі демонструвати надійність, послідовність дій, юридичну відкритість, зменшення тиску адміністративного регу-лювання.
Стабільний валютний курс є запорукою стабільності цін для підприємств, які займаються експортно-імпортними операціями.
Сприятливий інвестиційний клімат повинен забезпечувати захист інвестора від інвестиційних ризиків (непередбачуваних фінансових втрат капіталу і доходів)[4].
Податкова політика держави також вважається одним із ва-гомих напрямків регулювання інвестиційної діяльності.
Податкова політика держави має сприяти покращенню інвестиційного клімату в Україні через:
розширення бази оподаткування шляхом скасування пільг, які безпосередньо не пов'язані з інноваційною та інвестиційною діяльністю;
запровадження механізму декларування податкових пільг суб'єктами - платниками податків;
запровадження оподаткування нерухомості;
підвищення рівня сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
недопущення подвійного оподаткування нерезидентів.
Значний вплив на рівень інвестиційної активності має грошово-кредитна політика держави, яка проводиться Національ-ним банком України, і в рамках якої можуть застосовуватися інструменти прямого державного регулювання. У даному, випад-ку об'єктом регулювання виступає грошова маса, яка у від-повідних співвідношеннях з основними макроекономічними по-казниками позитивно або негативно впливає на економічне зро-стання в країні та на рівень інвестиційної активності[2].
Переважна більшість прямих іноземних інвестицій надходить в Україну шляхом створення спільних українсько-зарубіжних під-приємств. На самому початку їх створення очікувалося, що вони будуть функціонувати саме у виробничій сфері. Для цього в країні була прийнята Державна програма заохочення іноземних інвести-цій, створена пільгова система оподаткування. Українське законо-давство про іноземні інвестиції вважалось найбільш прогресивним з усіх створених у країнах СНД. Проте спільні підприємства в Україні розвивають свою діяльність переважно у сфері торгівлі і послуг, займаються посередницькою діяльністю, паралельно нала-годжуючи і власне виробництво. Для розвитку спільних підпри-ємств з прямими іноземними інвестиціями, які б займалися вироб-ництвом, потрібно розробити такі законодавчі акти, які б стиму-лювали саме їх виробничу діяльність. А пільги слід було б надава-ти саме тим підприємствам, які виготовляють продукцію, і тільки тим, які розробляють нові технології, нові види продукції. Тому зважена і економічно обґрунтована державна стратегія формуван-ня спільних підприємств є необхідною умовою їх ефективного функціонування[3].
Отже, основною метою регулювання інвестиційного клімату є збільшення обсягів валового внутрішнього продукту, зменшення безробіття, поліпшення життєвого рівня населення.
Створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні за-лежить передусім від політичної волі виконавчої влади і створен-ня та вдосконалення відповідної нормативно-правової бази. Проте перспективи на покращення інвестиційного клімату в Україні залежать не тільки від дій влади, але й від наполегливості потенційних інвесторів у справлянні впливу на владу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Шляхи покращення інвестиційного клімату в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок