Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА

Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА

Назва:
Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,23 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА
План
1. Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА
2. Організаційні передумови підвищення ефективності ФВА

Важливим напрямом науково-технічного прогресу є подальше вдосконалення виробничих технологій. Прибуток від їхнього впровадження в 1,6 рази перевищує витрати на вдосконалення нової продукції1.
Застосування Єдиної системи технологічної підготовки виробництва (ЄСТПП) дас змогу всім галузям промисловості, у тому числі й машинобудівній, здійснювати єдине організацій-
но-методичне забезпечення робіт з удосконалення технологічної підготовки виробництва. Водночас основні документи ЄСТПП дають лише загальні методи вирішення завдань і не враховують специфічних особливостей галузей.
Найважливішою функцією технологічної підготовки виробництва є забезпечення технологічності конструкції виробів. Будучи за формою суто технічною характеристикою, що відображає виробничі й експлуатаційні вимоги до конструктивного виконання виробів, технологічність за своїм змістом виступає як економічний показник, що впливає на ефективність виробництва.
Опрацювання конструкції виробу на технологічність становить комплекс заходів щодо забезпечення необхідного рівня його технологічності відповідно до встановлених показників і спрямоване на зниження матеріальних і трудових витрат. Державні стандарти та стандарти серії 180:14000 сприяють упорядкуванню опрацювання виробу на технологічність, однак наведені в них показники технологічності конструкції визначаються лише після закінчення проектування виробу. У результаті до 60 % усіх наступних доробок спрямовані тією чи іншою мірою на підвищення технологічності1.
Поширена нині економічна оцінка знову проектованих виробів за допомогою показників технологічності не враховує низку чинників, що зумовлюють згодом додаткові витрати виробництва. Крім того, ускладнення процесів виготовлення виробів, підвищення вимог до точності обробки і складання, темпи розширення номенклатури випуску свідчать про необхідність пошуку нових методів аналізу, що сприяють скороченню строків і витрат під час створення нової продукції. Це зумовлює використання таких методів сполучення технологічності й економічності конструкції на ранніх стадіях проектування, що забезпечували б виконання цих вимог.
На нашу думку, опрацювання виробу на технологічність необхідно розглядати на базі застосування ФВА з використанням його теоретичної основи — функціонального підходу.
Більш поглиблене дослідження етапів підготовки виробництва, необхідність урахування вимог споживача до технологічності конструкції визначають дослідження сутності технологічності конструкції та її класифікацій (рис. 16.13).
Виробнича технологічність конструкції виявляється в скороченні витрат коштів і часу на конструкторську, технологічну підготовку виробництва та на процеси виготовлення, у тому числі контролю й випробування виробів. Експлуатаційна технологічність конструкції виробу виявляється в скороченні витрат часу і коштів на технічне обслуговування і ремонт виробу. Технологічна раціональність конструкції виробу — це сукупність властивостей виробу, що виражають його технологічність з погляду відповідності прийнятих конструктивних рішень умовам виробництва й експлуатації.
Визначення функціональної раціональності конструкції під час формулювання показника технологічності зумовлено самим процесом розвитку науки, техніки і виробництва. Відомі два визначення ''технологічності конструкції". Технологічність конструкції визначається як сукупність властивостей конструкції виробу, що виявляються в можливості оптимальних витрат праці, засобів, матеріалів і часу під час технологічної підготовки виробництва, виготовлення, експлуатації і ремонту. Друге, менш поширене, полягає в тому, що під технологічністю конструкції мається на увазі надання будь-якому виробові такої форми і вибору для нього таких матеріалів, що забезпечують за умови виконання виробом заданих функцій найпростіше економічне його виготовлення1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Опрацювання виробів на технологічність за допомогою ФВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок