Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Нетарифні обмеження, переробка товарів за межами митної території

Нетарифні обмеження, переробка товарів за межами митної території

Назва:
Нетарифні обмеження, переробка товарів за межами митної території
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Нетарифні обмеження, переробка товарів за межами митної території


Вступ
В даній контрольній роботі розглянемо такі питання: нетарифні обмеження в Україні та характеристика митного режиму переробки товарів за межами митної території. Дані питання є вкрай акутальними для сьогодення, оскільки нетарифні обмеження, наприклад, одержали широке поширення у світовій практиці і вони досить суттєво впливають на світову торгову систему, щодо митного режиму переробки товарів за межами митної території, то це питання впливає на внутрішню та зовнішню сторону економіки нашої країни і потребує вивчення та вдосконалення.
1. Нетарифні обмеження в Україні (поняття і класифікація)
Нетарифні обмеження здійснюються адміністративними, фінансовими, кредитними й іншими мірами. Усього їх нараховується більш 800.
Нетарифні обмеження прийнято класифікувати на такі групи:
Обмеження, пов'язані з державним втручанням у торгівлю (субсидування експорту, державні закупівлі, торгові операції державних підприємств і т.д.).
Митні й адміністративні імпортні формальності, включаючи методи оцінки митної вартості товарів, класифікацію тарифів і т.д.
Стандарти, включаючи вимоги до упаковування і маркірування товарів.
Специфічні торгові бар'єри (квотування і ліцензування імпорту, установлення максимальних цін).
Імпортні збори (імпортні депозити, кредитні обмеження і т.п.).
За останні роки нетарифні обмеження одержали широке поширення у світовій практиці, саме вони, а не тарифи створюють головну погрозу існуючій світовій торговій системі, що склалася за десятиліття, які пройшли після закінчення другі світовий війни. По наявних оцінках, число нетарифних бар'єрів збільшується в чотири рази кожні 15 років і зараз більш половини світової торгівлі є об'єктом нетарифних обмежень у тієї або іншій формі.
Широке поширення нетарифних перешкод на шляху розвитку міжнародної торгівлі пояснюється низкою причин.
По-перше, більшість нетарифних обмежень не регулюються міжнародними угодами і, отже, їхнє введення є прерогативою урядів окремих країн. Тому уряди можуть вільно маніпулювати різноманітними видами нетарифних обмежень торгівлі, що практично неможливо у відношенні тарифів, що регулюються ВТО.
По-друге, нетарифні бар'єри звичайно не призводять до негайного підвищення ціни товару, а отже, не лягають додатковим податковим тягарем на споживача. Введення ж тарифу припускає збільшення ціни товару на суму мита. Тому населення спокійно сприймає звістку про введення нетарифних обмежень, а уряд в цьому плані має широкі можливості.
Імпортна квота, або контингент, є одним із найбільше поширених видів нетарифних обмежень міжнародної торгівлі. Відзначимо, що поряд з імпортними квотами існують квота на експорт товарів. Проте експортні квоти заборонені міжнародними угодами й у рамках даної роботи розглядатися не будуть. Квотування здійснюється урядовими органами на основі видачі ліцензій. Ліцензія є документом, що дозволяє ввіз у країну визначеної кількості товару в рамках виділеної квоти. Одночасно держава забороняє неліцензований імпорт.
Найефективнішим способом розподілу ліцензій є відкритий аукціон. Конкурсний продаж імпортних квот не тільки приносить державі прибуток, але і вибиває грунт із під ніг хабарників і корупционерів.
Проте поряд із ринковим механізмом використовуються й адміністративні методи розподілу ліцензій. У цьому випадку ліцензії одержують ті фірми, що закріпилися на ринку даного товару і на ділі довели свою спроможність ефективно здійснювати зовнішньоторговельні операції. Проте адміністративний розподіл, нічого не даючи державної скарбниці, створює сприятливий грунт для хабарів і корупції.
Імпортні квоти одержали широке поширення в Західної Європі відразу ж після закінчення другої світової війни. Сьогодні вони застосовуються практично всіма розвитими країнами для захисту головним чином свого сільськогосподарського виробництва.
Оскільки головне призначення квоти складається в тому, щоб утримати обсяги імпорту на незмінному рівні, ріст внутрішнього попиту підвищить ціну товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Нетарифні обмеження, переробка товарів за межами митної території

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок