Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення засобів розрахунку

Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення засобів розрахунку

Назва:
Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення засобів розрахунку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення засобів розрахунку
План
1. Розрахунки за допомогою векселів
2. Розрахунки за допомогою чеків
3. Література
Найважливішими засобами платежу та кредитування по ЗТК є:*
векселі (прості та переказні);*
чеки.
Розрахунки за допомогою векселів
Розрізняють переказні векселі (тратти) та прості векселі (соло-векселі), причому більшого поширення при наданні кредиту за ЗТКусвітовій практиці набули і іереказні векселі
Переказний вексель (тратта) є безумовним наказом кредитора (трасанта), адресованим боржнику (трасату), оплатити у встановлений у ньому термін зазначену суму трасанту або третій особі (ремітенту). Третьою особою-векселетримачем найчастіше є банк продавця.
Отже, тратта є борговим документом, який виставляє продавець (кредитор) на покупця (позичальника).Лпя того щоб цей документнабув юридичної сили (право вимагати по ньому оплати від трасата), покупець повинен акцептувати Його після одержання товару і тим самим прийняти на себе зобов'язання оплатити переказний вексель на термін.
Акцент здійснюється у вигляді напису "акцептований", або іншим рівнозначним
словом (наприклад, "згоден"), або ж простим підписом платника, зробленим на
лицьовому боці векселя. Акцепт повинен бути простим і нічим не обумовленим. Єдиною
обмежувальною зміною, яка допускається у змісті векселя, є обмеження боржника
зобов'язанням платити часткою суми, зазначеної на тратті, тобто він може здійснити
обмежений або частковий акцепт, на відміну від загального.
На рис 5.5 наведений порядок оформлення комерційного кредиту за допомогою тратти, трасат
Рис. 5.5. Порядок оформлення комерційного кредиту за допомогою тратти
1 - експортер (Е-трассант) відвантажує товар на адресу імпортера (I); Г - експортер повідомляє імпортера про здійснене відвантаження;
2- експортер після відвантаження надсилає до свого банку (БЕ) комплект тонаророзпорядчих документів (ТРД) разом із траттою;
З - банк експортера перевіряє ТРД та тратту і надсилає їх до банку імпортера (БІ ~ трасату); . і' ВІ передає імпортеру ТРД лише після акцепту імпортером тратти, тобто згоди оплатити зазначену у них суму.
Акцепт векселів здійснюється при оплаті частини вартості товару готівкою по інкасо або акредитиву.
Для цього при інкасовій формі розрахунків продавець передає до банку векселі разом із документами на одержання товару із дорученням банку видати покупцю документи у його банку тільки після акцепту тратт.
При акредитивній формі розрахунків продавець отримує у банку комплект переданих йому заздалегідь виписаних та акцептованих тратт проти документів, що засвідчують відправлення товару.
Борг по акцептованій тратті збирається у безспірному та безумовному порядку, тобто при затримці платежу вексель переходить до суду, де і стягується. При цьому ніякі заперечення позичальника, зв'язані з перебігом виконання контракту (наприклад, посилання на те, що кредитор не виконав своїх зобов'язань), не враховуються.
Тратта має абстрактний характер, тобто е самостійним зобов'язанням боржника відносно кредитора, а не складовою частиною контракту. Тому на векселі не зазначається, яка конкретна угода була підставою для його появи. Більше того, будь-яка позначка на векселі, що зв'язує його виплату з виконанням кредитором зобов'язань щодо поставки товару, робить вексель недійсним.
Тратта є оборотним документом і може передаватися одним векселетримачем на користь іншого передавальним написом - індосаментом. Напис робиться на зворотному боці векселя або на додатковому аркуші (алонжі) та підписується індосантом (тобто особою, що зробила передавальний напис).
Індосаменти можуть бути трьох видів:
¦ іменний (повний) - це передавальний напис, у якому зазначається назва або ім'я нового тримача, якому індосант передає усі права та вимоги за векселем. Повний індосамент підписується особою, яка передає вексель іншій особі, причому за такої Передачі слід дотримуватись безперервності передаточних написів. Іменний індосамент має такий вигляд:
Платите наказу фірми "Сало".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення фінансових умов зовнішньоторгових контрактів. Визначення засобів розрахунку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок