Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Про особливі підходи у забезпеченні у студентів міцних економічних знань

Про особливі підходи у забезпеченні у студентів міцних економічних знань

Назва:
Про особливі підходи у забезпеченні у студентів міцних економічних знань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Про особливі підходи у забезпеченні у студентів міцних економічних знань


На сучасному етапі розвитку бізнесової цивілізації значно зріс інтерес до економічної теорії, оскільки вона перебуває у стані необхідного оновлення. Проблема забезпечення міцних економічних знань студентів, на наш погляд, повинна розглядатися у площині трьох складових:
По-перше, з точки зору особливих підходів до викладання змісту фундаментальної економічної дисципліни, якою являється економічна теорія.
По-друге, з позицій особливих підходів до методики викладання економічних дисциплін та їх методичного забезпечення.
По-третє, з позицій особливих підходів щодо оцінки знань студентів, їх відношення до навчального процесу.
Актуальність викладання економічних дисциплін викликана тим, що сьогодні ще немає єдиного підходу до її трактування. Аналіз навчально-методичної і наукової літератури, а також навчальних програм показує, що нині щодо змістовної частини викладання економічних дисциплін є такі напрями:
Перший напрям – це продовження деякими відомими нам вітчизняними та російськомовними підручниками викладання марксистсько-ленінської політекономії з намаганням пристосувати її до ринкових умов.
Другий напрям – це здійснення переходу до розкриття змісту “Економіксу”, тобто економічної теорії, яка розроблена західними, головним чином, американськими економістами.
Третій напрям полягає в тому, що за основу взятий зміст “Економіксу” з намаганням тією чи іншою мірою адаптувати його основні положення до сучасних українських економічних умов.
В економічній літературі справедливо дається критика “Економіксу” за те, що він на 90% насичений американською дійсністю, зорієнтований в основному на американський ринок. Хтось із наших економістів правильно зауважив, що це є спроба здійснити трансплантацію чужих органів на власному тілі. Тому завданням наших українських вчених, викладацького корпусу полягає в тому, щоб не тільки автоматично запозичити здобутки західних авторів, а творчо підходити до них і використати тільки ті, які відповідають нашим потребам, бо ми не можемо бути калькою з чужого досвіду, навіть найкращого.
У контексті сказаного особливо важливого значення набувають нові підходи до викладання змісту економічних дисциплін, основними критеріями якого повинні бути: проблемний характер подачі матеріалу, високий рівень наукової інтерпретації, насиченість лекційного матеріалу фактичною і статистичною інформацією, вміння поєднати положення економічної теорії з практикою господарювання, профільністю навчального закладу, забезпечення зворотного зв’язку між студентом і викладачем в навчальному процесі.
Принциповим питанням забезпечення наукового економічного світогляду студентів є проблема методології, яка є основою усього сімейства економічних наук, насамперед, макроекономіки, мікроекономіки, галузевих та функціональних економічних дисциплін. Від її правильного вирішення залежить рівень наукового формування економічного світогляду студента. У наукових колах з настанням ери великої реформації особливої гостроти набули проблеми методології викладання економічних дисциплін. Дуже часто методику викладання ототожнюють з методологією. Таке розуміння цих понять простежується навіть в деяких навчальних посібниках. Р.Декарт колись зауважив: “Визначте значення слів в ви врятуєте людство від половини його помилок” [1;54]. Під методологією, насправді, розуміють фундаментальні світоглядні постулати, на яких базується вся конструкція будь-якої науки, тоді як під методикою розуміють спосіб дослідження, сукупність конкретних прийомів, засобів та інструментарій, якими користуються для вивчення процесів і явищ.
З початку нашої “перебудови” і “реформації” чи не найбільше списів було зламано навколо проблем викладання так званих фундаментальних економічних дисциплін. Проблеми методології їх вивчення завжди були гостродискусійними. У контексті сказаного постає проблема методології самої економічної науки, її вивчення і викладання. Упродовж трьох чвертей минулого століття провідною економічною і методологічною основою решти економічних дисциплін була марксистсько-ленінська політекономія “єдино правильне, вірне і вічне вчення”, що базувалось на безпосередній вірі у неминучу перемогу комунізму у всесвітньому масштабі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Про особливі підходи у забезпеченні у студентів міцних економічних знань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок