Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Прибуток і рентабельність

Прибуток і рентабельність

Назва:
Прибуток і рентабельність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,05 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Прибуток і рентабельність.
Кінцевою метою діяльності підприємства є отримання прибутку. Тобто, прибуток є самостійною економічною категорією, яка характеризує кінцевий фінансовий результат діяльності суб’єктів господарювання.
Існує також визначення, згідно з яким прибуток являє собою частину чистого доходу, створеного працею робітників.
Прибуток також можна розглядати як плату за працю підприємця по управлінню та організації виробництва або як плату підприємцю за ризик.
І все ж, при розбіжностях у поглядах, вчені-економісти єдині у тому, що прибуток являє собою різницю, відхилення, залишок, тобто прибуток – це є сума, на яку доходи перевищують пов’язані з ними витрати.
Як і кожна економічна категорія, прибуток виконує певні функції, які є відображенням його суті.
Оціночна функція. Суть її полягає в тому, що через абсолютний розмір прибутку оцінюється робота підприємства. Недоліком цієї функції є те, що розмір прибутку залежить від рівня цін.
Стимулююча функція. Суть її полягає в тому, що прибуток є основним джерелом формування фондів економічного стимулювання на підприємстві. Тобто, за рахунок прибутку підприємство фінансує витрати по розвитку і вдосконаленню виробництва, поліпшує умови праці, здійснює матеріальне стимулювання працюючих.
На формування абсолютної суми прибутку впливають сфера діяльності підприємства, галузь господарства, встановлений державою порядок формування витрат на виробництво продукції тощо.
Безпосередньо величина прибутку від реалізації продукції залежить від двох основних показників: обсягу реалізації продукції та її собівартості.
Показники діяльності підприємства, тобто його фінансові результати, поділяються в залежності від видів діяльності (рис. 5).
Рис. 5. Класифікація видів діяльності підприємства.
Звичайна діяльність - це будь-яка основна діяльність підприємства.
До надзвичайної діяльності відноситься подія або операція, яка не повторюється періодично або в кожному наступному періоді (наприклад, стихійні лиха, пожежі, техногенні аварії тощо).
Операційною діяльністю - є основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю.
До основної діяльності відносяться операції, пов’язані в виробництвом або реалізацією продукції, що є головною метою діяльності підприємства і забезпечують основну частку його доходу. Тобто, основна діяльність підприємства і є операційною.
Інвестиційною діяльністю вважається придбання та реалізація тих необоротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів.
Фінансова діяльність - це діяльність, що призводить до змін розміру і складу власного і позикового капіталу підприємства.


Рис. 6. Схема формування прибутку підприємства від усіх видів діяльності.


Процес формування чистого прибутку на підприємстві схематично має такий вигляд:
Дохід від реалізації продукції
- -
Податок на додану вартість, акцизний збір, інші вирахування з доходу
= =
Чистий дохід від реалізації продукції
- -
Собівартість реалізованої продукції
= =
Валовий прибуток (збиток).
+ +
Інші операційні доходи (доходи від реалізації інших оборотних активів, від операційної оренди, від списання кредиторської заборгованості, від надходження боргів, списаних як безнадійні, від отриманих грандів і асигнувань, від отриманих сум штрафів, пені тощо).
- -
Адміністративні витрати (загальногосподарські витрати, спрямовані на управління підприємством).
-
Витрати на збут (витрати на пакувальні матеріали, на ремонт тари, оплату праці і відрядження працівникам, що забезпечують збут, витрати на рекламу і маркетинг, на транспортування і страхування готової продукції, на гарантійне обслуговування тощо).
- -
Інші операційні витрати (сумнівні (безнадійні) борги, втрати від операційних курсових різниць, від знецінення запасів і псування цінностей, визнані суми штрафів, пені тощо).
= =
Фінансові результати від операційної діяльності: прибуток або збиток.
+ +
Дохід від участі в капіталі (дохід від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прибуток і рентабельність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок