Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінанси громадських організацій та доброчинних фондів

Фінанси громадських організацій та доброчинних фондів

Назва:
Фінанси громадських організацій та доброчинних фондів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,47 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Фінанси громадських організацій та доброчинних фондів.
Добровільні громадські формування об’єднують громадян на основі єдності інтересів та уподобань для спільної реалізації своїх прав і свобод. Незалежно від назви, яку отримує таке формування (рух, конгрес, фонд, спілка), всі вони поділяються на дві великі групи: політичні партії і громадські організації.
Політичні партії об’єднують громадян–прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, головною метою яких є участь у виробленні державної політики, формуванні органів влади та місцевого самоврядування.
Громадські організації створюються для задоволення та захисту соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів громадян (професійні спілки, творчі спілки, товариства сліпих тощо).
Громадські організації та політичні партії володіють майном і коштами, необхідними для здійснення їхньої статутної діяльності. Майно і кошти можуть бути надані засновниками, учасниками, державою, підприємствами і організаціями.
Об’єднання громадян мають право проводити необхідну господарську та комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій зі статусом юридичної особи, а також виступати засновниками підприємств.
Доходи політичних партій та громадських організацій формуються, головним чином, за рахунок:
- вступних та членських внесків;
- поступлень від належних їм комерційних структур;
- проведення платних заходів;
- добровільних та спонсорських пожертвувань фізичних і юридичних осіб. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” обмежує розмір добровільних перерахувань цифрою 4% суми оподатковуваного прибутку звітного року, причому ставиться вимога цільового використання добровільних пожертвувань лише на проведення екологічної, оздоровчої, аматорської, культурної, освітньої, релігійної, наукової діяльності.
Для політичних партій встановлені деякі обмеження:
- створені ними установи і організації можуть належати тільки до засобів масової інформації;
- комерційна діяльність має бути пов’язана з продажем суспільно-політичної літератури, виробів із власною символікою, проведенням фестивалів, свят, виставок, лекцій тощо.
Політичним партіям заборонено отримувати кошти і майно від:
1/ іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних громадян і осіб без громадянства;
2/ державних органів і підприємств (крім випадків, передбачених законодавством);
3/ підприємств, створених на основі змішаної форми власності, в яких частка держави або іноземного учасника є більшою 20%;
4/ нелегалізованих об’єднань громадян;
5/ анонімних пожертвувачів.
Видатки громадських організацій пов’язані із необхідністю фінансування витрат згідно статутної діяльності, а також витрат на оплату праці штатного управлінського апарату, адміністративно-господарських витрат, проведенням культурно-масових заходів.
Громадські організації і політичні партії - це некомерційні організації, і тому вони не сплачують податку на прибуток, користуються пільгами по деяких інших податках і зборах. Держава не втручається в діяльність вказаних організацій, яка регламентується виключно їх статутом.
Найбільш чисельною громадською організацією є професійні спілки, метою діяльності яких є захист інтересів та прав громадян, що об’єднуються за професійною ознакою. Профспілкові організації побудовані за виробничо-територіальним принципом.
Доходами професійних спілок є:
- вступні і членські внески;
- доходи від комерційної діяльності підприємств, що належать профспілкам;
- благодійні внески;
- кошти, що надходять від підприємств за колективними договорами тощо.
Щомісячні членські внески встановлені у розмірі 1% від місячної заробітної плати, доходу. Більша частина вступних і членських внесків залишається в розпорядженні первинних профспілкових організацій, а від 5 до 15% перераховується вищестоящим профспілковим організаціям.
Професійні спілки мають право зберігати вільні кошти в банках, видавати кредити підприємствам для виробництва товарів народного споживання, для розвитку соціальної бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінанси громадських організацій та доброчинних фондів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок