Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Наймана праця в системі економічних відносин

Наймана праця в системі економічних відносин

Назва:
Наймана праця в системі економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Наймана праця в системі економічних відносин
Зміст


Вступ
Розвиток інституту найманої праці є одним з визначальних для забезпечення стабільного й безпечного розвитку держави.
Робоча сила являє собою товар особливого роду, виробничі якості якого цілком визначають конкурентноздатність і прибутковість підприємства. Вона є основним ресурсом і визначається сукупністю фізичних, розумових і духовних здібностей, завдяки яким людина може брати участь у трудовій діяльності.
Сучасні процеси економічного розвитку обумовлюють значущість інституту найманої праці.
Вищезазначене обумовлює актуальність теми, яка має назву “Наймана праця: сутність та еволюція”.
Виходячи з цього метою дослідження роботи є розкриття сутності найманої праці, аналіз особливостей її розвитку.
Об’єктом дослідження є наймана праця, її види, поняття робочої сили
Предметом дослідження роботи є сукупність теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з ефективністю використання найманої праці.
Відповідно до мети були поставлені наступні завдання.
Висвітлити сутність найманої праці та її еволюції.
Розкриття поняття праці як товару в системі ринкових відносин.
Розкриття найманої праці в системі економічних відносин в політекономії.
Відповідно до завдань роботи побудована її структура, яка складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури.
Робота містить 33 сторінки тексту, 1 рисунок, 2 таблиці, 12 джерел використаної літератури.
Інформаційною основою дослідження є різноманітні навчальні посібники, підручники, монографії економістів, періодичні видання.


1. Сутність найманої праці та її еволюція
Одним із важливих елементів ринкової системи господарювання є наймана праця. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість.
Вартість робочої сили являє собою сукупність витрат підприємця, пов'язаних з використанням робочої сили, з підтримуванням її працездатності, професійно-кваліфікаційної підготовки, утримання сім'ї і виховання дітей, духовного розвитку тощо.
Сукупність життєвих засобів, необхідних для відтворення робочої сили в копійчаному виразі, визначає ціну робочої сили. Залежно від стану ринку праці ціна робочої сили може відхилятися від її вартості.
Ціна робочої сили, по-перше, залежить від кон'юнктури ринку праці, попитові та пропозиції робочої сили. Кон'юнктура може коливатися, викликаючи відповідні коливання в ціні.
Ринок праці являє собою систему суспільних відносин, що відбивають досягнутий на даний період рівень інтересів між присутніми на ринку силами: роботодавцями, трудящими і державою.
Значний вплив на зміну системи в часі робить розвиток, трансформація, модифікація її системоутворюючого елемента. У нашому випадку - здібностей людини до праці. Еволюційний аналіз здібностей людини до праці має велике значення для всього подальшого пізнання ринку праці, тому що у кінцевому рахунку повинний допомогти визначити соціально-економічну форму здібностей людини до праці, або що те ж саме, і соціально-економічна якості, що будуть визначати особливості, структуру, форму їхнього руху в рамках шуканої нами макроекономічної системи в цілому і ринку праці зокрема.
Як відзначалося раніше, ті об'єкти, що будучи зовнішніми до системи, беруть участь у формуванні її інтегративних властивостей опосередковано, через окремі компоненти системи або систему в цілому, відносяться до зовнішнього середовища. Одним з основних компонентів зовнішнього середовища, що справляє безпосередній вплив на здатності людини до праці і самої людини, як носія цих здібностей, виступає науково-технічний прогрес.
Оскільки сам процес технологічного розвитку не є посереднім об'єктом нашого дослідження, зупинимося лише на тих аспектах даного питання, що мають пряме відношення до аналізу генезису здібностей людини до праці.
Особливості й основні характеристики техніко-технологічного прогресу можуть бути розглянуті на трьох рівнях: мікрорівень - постійно відбувається відновлення моделей і модифікацій продукції, удосконалювання її параметрів на базі поліпшуючих інновацій - короткостроковий цикл; мезорівень - зміна поколінь техніки, що відбувається з періодичністю в десять років відновлення активної частини основних фондів - середньостроковий цикл; макрорівень -, що розгортається на основі кластера базисних інновацій приблизно раз у п'ятдесят років зміна лідируючих технологічних укладів, етапів розгортання технологічних способів виробництва - довгий цикл Кондратьєва (К-цикл).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Наймана праця в системі економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок