Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вступ до фаху: бухгалтерський облік і аудит

Вступ до фаху: бухгалтерський облік і аудит

Назва:
Вступ до фаху: бухгалтерський облік і аудит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,38 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вступ до фаху: бухгалтерський облік і аудит


1. Вклад Луки Пачолі в розвиток бухгалтерського обліку як науки.
Якщо говорити про науку тієї епохи. Те в цілому вона являла собою картину досить похмуру. Процвітали богослов'я і філософія. На противагу великому і незаперечному авторитетові середньовіччя - Аристотелю люди Відродження всіляко підкреслювали значення Платона.
Астрологією займалися майже усі. Нею займався сам Кеплер (1571-1630). Гадання на трупах було звичайним заняттям інтелігенції.
Часто цитували Платона, що писало, що "людина - це мудра тварина, тому, що він уміє вважати". І от рахунок, рішення всіх і вся задач, що вимагають вирахування, складає сенс життя Пачоли . Він начитаний у літературі, знає попередників, мислить символічно, за цифрами бачить щось незвичайне. От, наприклад, число - три. Це не випадковість, на думку Пачоли, тому що в природі усі складається з трьох елементів: три прояви духу - інтелект, пам'ять, воля; три континенти - Європа, Африка, Азія; три основних метали - золото, срібло, мідь; три психічних прояви душі - пробудження, чуттєвість, розум;, три гріхи - жадібність, марнотратність і гординя; три види спокути - жертовність, роздача милостині, молитва; три ступені покаяння - каяття, сповідь, спокута; три вороги душі людської - диявол, світ, плоть; три елементи арифметики - число, вага, міра; три основних регістри (книги) у бухгалтерському обліку - пам'ятна (меморіал), журнал і Головна.
Звичайно значимість праць Пачоли зв'язували з описом подвійної бухгалтерії. Це правда, але не вся. Спробуємо перелічити основні його досягнення, провести як би історичну інвентаризацію його бухгалтерської спадщини.
Насамперед, Пачоли повинний бути відзначений як людина, що сформулювала дві мети обліку:
1) одержання інформації про стан справ, тому що облік варто вести так, "щоб можна було без затримки одержувати всякі зведення як щодо боргів, так і вимог”;
2) вирахування фінансового результату, тому що "ціль усякого купця полягає в тому, щоб придбати відповідну вигоду для свого змісту"
Перша мета приводила до трактування усього, що писав Пачоли про бухгалтерський облік, як фіксації дій і подій, що відбуваються на підприємстві, для керування ім. У самій "Сумі" можна ' зустріти розбір безлічі чисто комерційних задач, рішення яких жадає від адміністратора або власника облікових знань.
Друга мета не приводить до формування того, що одержить назву фінансового обліку, але підкреслює роль прибутку не стільки як показника, що оцінює успішність господарської діяльності, скільки як засобу, що обмежує ріст цін, і приборкання непродуктивного і марнотратного споживання купців, з одного боку, і припинення експлуатації покупців, з іншої. Тут Пачоли не оригінальний і, у сутності повторює ідеї Св. Хоми Аквінського (1225-1274), що вважав, що ціна повинна бути справедливої, розуміючи під нею собівартість і прибуток, що забезпечує прожитковий мінімум купця (мінімум відповідає суспільному становищу того або іншого купця).
Обидві мети, що коштують перед обліком, досягаються за допомогою рахунків і подвійного запису. "Рахунка - писав Пачоли, - суть не більш як належний порядок, установлений самим купцем, при вдалому застосуванні якого він одержує зведення про усі свої справи і про те, чи йдуть ці справи його чи успішно ні", тобто план рахунків, говорячи нашою мовою, повинна складати адміністрація і вона ж повинна пристосовувати його до цілям аналізу господарської діяльності і керуванню нею. Але рахунка тільки елементи системи, а зв'язку між цими елементами, тобто рахунками розкриваються завдяки подвійному записові.
І отут ми підходимо до головному у творчій спадщині Пачоли - описові подвійного запису. У ній закладені два основних положення, що одержали назву постулатів Пачоли:
сума дебетових оборотів завжди тотожна сумі кредитових оборотів тієї ж системи рахунків
сума дебетових сальдо завжди тотожна сумі кредитових сальдо тієї ж системи рахунків
Говорячи про ролі бухгалтерського обліку в системі поглядів Пачоли, майже всі коментатори посилаються тільки на "Суму", однак і в "Божественній пропорції"
Волмер помітив дуже важливу в змісті обліку, чортові: характер пропорцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вступ до фаху: бухгалтерський облік і аудит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок