Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Експертно-аналітичне супроводження реалізації регіональної кадрової політики (на прикладі херсонської області)

Експертно-аналітичне супроводження реалізації регіональної кадрової політики (на прикладі херсонської області)

Назва:
Експертно-аналітичне супроводження реалізації регіональної кадрової політики (на прикладі херсонської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Експертно-аналітичне супроводження реалізації регіональної кадрової політики (на прикладі херсонської області)


Новизна, значущість і динамічність сучасних суспільно-політичних змін в Україні актуалізують питання впровадження інноваційних підходів як до формування, так і реалізації державної політики. Сучасний стан механізмів реалізації державної політики, що висвітлюється в «Дорожній карті модернізації загальнонаціональної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування», характеризується невідповідністю між засадами діяльності нової демократичної суспільно-політичної системи та достатньо застарілого механізму державного управління [2].
Сутність вдосконалення регіональних механізмів державного управління полягає, перш за все, в ефективному використанні власного потенціалу регіону [1], зокрема шляхом впровадження державно - управлінських інновацій в діяльності місцевої влади (місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування). Питання ефективності місцевої влади привертають увагу як її службовців, так і вітчизняних і закордонних науковців. Так, західний вчений Г.Саймон першим дослідив проблеми ефективності адміністративної поведінки та її вплив на прийняття рішень [3]. Цій проблематиці присвячені роботи Г.Бухгарта, М.Вінна, Е.Ведунга, П.Друкера, П.Епштейна, Й.Кхола, К.Річа та інших. Серед вітчизняних дослідників слід згадати наукові праці І.Розпутенка та В.Цвєткова. Останній запропонував багатофакторну модель ефективності як вплив сукупності якісних і кількісних чинників. Науковцями НАДУ при Президентові України поняття «ефективність державного управління» було досліджено у працях В.Бакуменка, В.Князєва, Р.Рудницької, А.Чемериса та ін. В контексті соціальної спрямованості ефективність державного управління розглядалася О.Мельником, П.Надолішнім, Г.Одинцовою. Вплив інших чинників дослідили В.Авер’янов, Н.Нижник, С.Саханенко А.Пойченко, В.Яцуба та ін.
Не зважаючи на досить значний обсяг напрацювань за зазначеним напрямком, його окремі аспекти потребують подальших досліджень. Так, вбачається доцільним в науково-прикладному аспекті розглянути питання оцінки ефективності діяльності органів місцевої влади, їх кадрового складу. Для цього пропонується модель діяльності органу місцевої влади представити як сукупність груп факторів, взаємодія яких формує вихідний продукт: управлінське рішення, послуги тощо. До визначених факторів можуть бути віднесені організаційно-правові, професійно-діяльнісні, комунікативно-психологічні, освітньо-наукові й інші чинники. Визначення чинників і розробка відповідного інструментарію оцінювання здійснюється із застосуванням проблемно-орієнтовного підходу, який дозволяє систематизовано та наочно представити «дерево» компетенції (діяльності) органу влади, його структурних підрозділів, професійну діяльність їх службовців. Окрім того, розглядається вплив факторів, що визначають освітньо-наукове та комунікативно-психологічне забезпечення організованості професійного середовища.
Основу проблемно-орієнтовного підходу складає комплексне застосування методів формально-логічного, ситуаційного, правового, наукового й інших видів аналізу. В якості підґрунтя для побудови проблемно-орієнтовного інструменту оцінки розглядаються системоутворюючі закони, що визначають зміст діяльності місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Інструментом оцінки діяльності органів місцевої влади, їх службовців є експертне оцінювання на підставі опитувальної анкети [3].
В якості прикладу розглянемо результати експертного обстеження ефективності діяльності місцевих державних адміністрацій (МДА) Херсонської області та їх кадрового складу. В ході дослідження було опитано 576 державних службовців, які є представниками майже всіх структурних підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації та 7 районних державних адміністрацій: Бериславської, Білозерської, Великоолександрівської, Генічинської, Голопристанської, Каховської, Цюрупинської.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Експертно-аналітичне супроводження реалізації регіональної кадрової політики (на прикладі херсонської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок