Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Причини невдач трансформації на початкових етапах

Причини невдач трансформації на початкових етапах

Назва:
Причини невдач трансформації на початкових етапах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,17 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Причини невдач трансформації на початкових етапах


Як тільки держава втрачає свої регулюючі і контрольні функції за процесами реформації створювального напряму, в силу вступає ринкова анархія з пануванням криміногенних і корумпованих структур, які грабують раніше накопичені багатства, створюють фіктивний капітал і швидко розвалюють економіку держави. При цьому ніяких прогресивних зрушень в створенні нових, більш ефективних господарських і ринкових структур не відбувається. Внаслідок, національне товаровиробництво підривається зсередини. В додаток до цього ринковий шок, який було привнесено ззовні, вибухово викликає найбільш руйнівні стадії кризи-гіперінфляцію та гіперстагфляцію (1992-1993 рр.). Одночасно розгорталася товарна експансія з боку іноземних країн на наші внутрішні ринки. Все це особливо виразно відбулося в країнах, що розміщені на території колишнього СРСР. Вони швидко опинилися в тяжкому економічному і соціальному стані. Виходити з нього досить важко, тим більше в умовах відсутності політичної і економічної стабільності в суспільстві з гострим протиборством сил за владу, перерозподіл власності і природних ресурсів, нестримний відплив фінансового капіталу за кордон, що знекровлює смертельно хворий економічний організм у цих державах.
Постсоціалістичні країни в цій ситуації неминуче перетворюються в економічно залежні сировинні придатки економічно розвинених країн. Їх внутрішні національні ринки приречені на збут залежалих іноземних товарів. А це, в свою чергу, є однією з немаловажних причин подальшого занепаду товаровиробництва, зупинки роботи не тільки окремих промислових підприємств, а й цілих галузей, життєво важливих виробничих, ринкових, транспортних та інших комплексів. Слід відзначити, що на втраті власних ринків збуту і розвалі з початку реформ національних фінансово-кредитних систем постраждали майже всі ті країни, які без урахування місцевих особливостей і умов активно застосовували "ринковий шок".
Недалекоглядні політичні сили цих країн, що прийшли до влади на хвилях ринкової ейфорії, всерйоз повірили в істинність примітивних постулатів, які їм підкинули, щодо "необмежених" можливостей регулюючих функцій кон'юнктурних співвідношень попиту і пропозиції на вільних ринках (точніше неорганізованих базарах). У демократичному суспільстві — стверджували деякі впливові політики, а слідом за ними державні чиновники — регулюючі функції держави взагалі непотрібні. Президент Росії Борис Єльцин висловив своє особливе розуміння демократичних свобод - "беріть свободи стільки - скільки Вам потрібно!" Загальновідомо, які гострі міжнаціональні конфлікти це викликало, скільки пролито крові і знищено матеріальних цінностей. Зараз мабуть для кожного зрозуміло, якою шкодою обертаються помилки державних лідерів і тієї політики, яку вони здійснюють.
Не можна базувати державну економічну політику, тим більше на переломі двох епох з бурхливими темпами науково-технічного прогресу, на відкриттях економічної науки 250-ти річної, також як і вікової давнини. Позитивних зрушень в XXI столітті вони не обіцяють. Для цього створюються новітні економічні теорії. концепції і моделі виробничого, ринкового, грошового, банківсько-кредитного і фінансового оновлення, стабілізації і прогресивного розвитку, які б відповідали динамізму внутрішніх і зовнішніх умов кожної країни, прогнозному моніторингу подій, функціональним особливостям управління і регулювання соціально-економічних і духовних процесів, загальній трансформації суспільного і державного світового устрою. Відтворювальні процеси, довгострокові і короткострокові цикли неминуче трансформуються під впливом нових наукових відкриттів, технологічних, економічних і організаційно-управлінських перетворень, що зворотно підштовхують розвиток економічної теорії, як фундаментальної основи людського прогресу в просторі і часі.
За економічними теоріями, що віджили свій вік, можна рухатися не вперед, а назад, руйнуючи революційно-вибуховими методами діючі господарські системи і їх структури з повною інертністю в створенні якісно нових, що забезпечують приріст ефекту і конкурентоздатність на сучасних і майбутніх ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Причини невдач трансформації на початкових етапах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок