Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки

Загрузка...

Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки / сторінка 16

Назва:
Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,52 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Власні фінансові ресурси, якими в цей час мають в своєму розпорядженні підприємства, не можуть в повній мірі забезпечити безперебійний процес не тільки розширеного, але і простого відтворювання. У той же час підприємства зазнають труднощі в залученні кредитних ресурсів.
Продовжує зберігатися значне число збиткових підприємств, немає тих, що розташовують потенціалом для досягнення позитивної структури балансу. Положення посилюється тим, що в механізмі реформ поки не в повній мірі відпрацьований і введений в дій блок банкрутств, не задіяні важелі ліквідації неперспективних і реорганізації потенційно життєздатних підприємств.
Значна частина підприємств не зуміла швидко пристосуватися до ринкових відносин, що формуються, нераціонально підходить до питань ціноутворення, не створює фінансові резерви, малоефективно використовує оборотні кошти. Важливо і те, що в умовах інфляції, недосконалості господарського законодавства, неплатежі увійшли в сферу інтересів підприємств, які умисно затримують розрахунки з постачальниками і тим самим реально зменшують свої платіжні зобов'язання через зниження купівельної вартості гривні.
Багато які підприємства продовжують працювати без урахування попиту, що складається на їх продукцію і відповідно мають труднощі з її збутом. При цоьму був втрачений гарантований замовник в особі розподільних органів держави.
Ціноутворення утворює самостійний блок в управлінні підприємства. Її показники допомагають дослідити дію ринкового механізму і разом з тим органічно входять в систему показників рівня життя, фінансової діяльності, служать як дефлятори будь-яких вартісних показників. Аналіз цін - важлива умова статистичного забезпечення ціноутворення в маркетингу.
Основна задача статистики цін - відобразити і проаналізувати стан і поведінку цін, т. е. їх рівень, коливаємість і динаміку. Цій меті відповідає і система показників статистики цін.
Розкрита методологія вивчення рівня і структури цін. На ряду з розрахунком середніх цін вводиться показник відношення ціни до середнього прибутку споживача як найбільш узагальнюючий і об'єктивний показник рівня цін, що дозволяє до того ж диференціювати поняття «рівень цін» по соціальних групах населення.
Показані основні методи аналізу коливаємості цін в ув'язці з принципами дії ринкового механізму. Розглянута проблема вивчення впливу якості товару на рівень його ціни. Зазначаючи, що ціни утворять єдину взаємопов'язану систему, автори звертають особливу увагу на аналіз співвідношень цін, їх еластичність (мінливість) під впливом різних чинників, в тому числі перехресної еластичності цін. Приводяться методи регіональних зіставлень цін. Розглядається соціальна диференціація цін з позицій купівельних переваг.
Аналіз динаміки цін пов'язаний із задачами оцінки інфляційного процесу, показані методи вивчення інфляції.
З метою створення інструмента ціноутворення і регулювання цін зроблено моделювання впливу комплексу чинників на рівень і динаміку цін. На цій основі розробляються методи вивчення тенденцій і прогнозування цін.
На закінчення зазначу, що фінансове положення підприємств і до цього дня далеко від стабільного, існує цілий ряд труднощів як із забезпеченням виробництва, так і з перебудовою і впровадженням нових технологій. Багато проблем залишилися в спадщину від планового господарства, однак, на мою думку, українські виробники мають достатній потенціал для подолання кризової ситуації, глибина якої, можливо, завищена.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.
1. А.В. Бузгалин "Переходная экономика"1997 год МГУ
2. “Статистика рынка товаров и услуг”. Под редакцией И.К.Беляевского, Москва, “Финансы и статистика”, 1999 год.
3. “Общая теория статистики”. Четвертое издание. Под редакцией А.А.Спирина, О.Э.Башиной. Москва, “Финансы и статистика”, 1998 год.
4. А. Хоскинг «Курс предпринимательства», редакция В.Рыбалкина, Москва, «Международные отношения», 1993.
5. «Организация, планирование и управление промышленными предприятиями» под редакцией П.М.Стуколова, Москва, «Высшая школа», 1996.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок