Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки

Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки / сторінка 2

Назва:
Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,52 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Легко виділити особливі межі такої системи і побачити, що всі вони присутні в цей час:
тимчасовий і проміжний характер,
неоднорідність,
нестійкість.
Україна 90-ых - країна з перехідною економікою. Довести це не складно, ми бачимо, що процес зміни систем йде, і це дозволяє нам говорити, що через деякий час він прийде до свого логічного фіналу.
У економіці країни ще можна вловити пережитки розвиненого соціалізму, хоч вже можна говорити про переважання ринкових відносин, але ще не розвинених, тому ми називаємо ще нашу економіку змішаними. І на кінець, ми бачимо, що процес переходу йде надто нерівномірно, стрибкоподібно і нестійко, змінюючи курс в залежності від обставин або політики (політиків).
Переважаюча частина населення нашої країни була вихована з думкою про те, що за рубежем є країни, в яких очолюють ринкові відносини, і люди там не хочуть нічого знати про соціалізм, і вважалося, що це неправильне. Вільний ринок в їх свідомості був втіленням зла. Я говорю про тих, хто дійсно вірив в комуністичні ідеї, зараз вони в переважному своєму числі пенсіонери або вже близько люди, що підійшли до пенсії, у нас це означає, політично найбільш активні, причому, частіше за все, відстоюючі свої колишні переконання.
Прийшов ринок - прийшло нове покоління, яке сприйняло нову систему і вчиться в ній жити. З вище сказаного можна зробити висновок, що зміна соціально-економічних відносин спричинила, широкий розрив між поколіннями. Населення розділилося на дві частини - що пристосувалися і що не пристосувалися. Мислення людини дорослої переробити майже неможливо, а значить поки ті, що не пристосувалися можуть впливати на життя інших, економіка Україні в більшій або меншій мірі буде перехідною.
Треба пам'ятати, що політико-економічну систему, існуючу в цей час, визначають як перехідну, значить, її відмінними рисами є: криза соціально-економічної системи, нестійкість макроекономічних показників, руйнування старої системи відтворювання при відсутності нової, відставання законодавчої бази від швидко що міняється реальних економічних відносин. Що ще більше ускладнює сприйняття людиною нової системи.
Економічні процеси йдуть - приватизація, накопичення капіталу, утворення внутрішніх ринків і т.п, але їх хід залежить від політиків, а не всі з них підтримують ідею ринкових перетворень. Зараз ми маємо "псевдоринок", але у нас є мета, досягненням якої повинні закінчитися реформи в країні. Табліца 1. ілюструє попереднє висловлювання.
Таблиця 1 Наша мета - ринок.
Таблица 1. Ілюструє попереднє висловлювання.
Таблиця Наша ціль - ринок.
Маємо на данний момент | Ціль перетворень
У відношеннях власності сила переважає над правом | Відношення власності капіталістичного типу
Панування монополій | Конкурентний ринок
Високий рівень вивозу капіталу | Инвестиції в національну экономіку
Трансформація виробничої структури при техничній деградації | Інноваційний развиток виробництва
Свавілля адміністрації на підприємствах | Соціальне партнерство та "экономіка участі"
Високий рівень коррупції | Правова держава, з сильною соціальною политикою
Розобщене суспільство | Гражданське суспільство
Але шлях реформ, по якому пішла Україна, це тільки один з можливих шляхів розвитку і трансформації; на історичному прикладі інших країн ми можемо побачити, що трансформації, що мають одну мету і схожу базову модель, можуть бути проведені різними методами.
Типи перетворень планової економіки.
Реформи в Східній Європі і в Росії, в суті, дуже схожі: використовуються одні і ті ж інструменти (приватизація, лібералізація цін і так далі), робляться схожі заходи по виходу з кризи соціально-економічної системи. Основні відмінності в проведенні реформ виявляються не через принципово різні методи реформування, а через ту базу, на якій почалися реформи, що трансформується.
Необхідно показати, в чому полягаають ці відмінності:
структура власності;
рівень лібералізації цін в країні;
міра лібералізації повсякденного життя громадян;
кількість (якість) ринкових елементів в дореформеній економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Методи ціноутворення в умовах перехідної економіки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок