Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стратегія розвитку економіки України очима молоді

Стратегія розвитку економіки України очима молоді

Назва:
Стратегія розвитку економіки України очима молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,37 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Стратегія розвитку економіки України очима молоді


ПЛАН
Вступ
1. Економічна безпека – фундамент українських перспектив
2. Розвиток регіонів – головний стержень
стратегічного розвитку української економіки
3. Відновлення економічної бази малих населених пунктів
Список використаної літератури
Вступ
Економіка України нагадує великого корабля, якого носить Світовим океаном і розхитує зі сторони в сторону. Важко тільки збагнути чи назва цього човна “Титанік-2” чи “Ноїв ковчег”. Вітрил на цьому кораблі не дуже видно та й штурвал чи то заклинуло, чи то хвилею у море знесло. Єдине завдання, яке стоїть перед судном, не потонути, привести себе у порядок і вже тоді вирушати у плавання по визначеному капітаном маршруту.
Згідно з документом Світового Економічного Форуму, який оцінює конкурентоспроможність економік країн світу, Україна за індексом конкурентоспроможності Україна посідає 84-те місце зі 117-ти. Це на два місця вище, ніж торік, коли було оцінено 104 країни.
Найбільш проблемними чинниками для бізнесу в Україні опитані там цього року підприємці визнали податкові закони - 18%, корупцію - 16%, доступ до фінансів - 15%, рівень оподаткування - 13%, політична нестабільність – 8%, і по 5% - інфляцію, бюрократизм урядовців і неадекватність інфраструктури.
Чи є шанси для вітчизняної економіки звестися на ноги і хоч трішки нагадувати стандарти високорозвинених країн? Спробую над цим поміркувати.
Економічна безпека – фундамент українських перспектив
На мою думку, для економічного піднесення України, потрібно розглядати стратегію розвитку економіки України з точки зору економічної безпеки. Головною метою стратегії економічної безпеки нашої країни є забезпечення такого економічного розвитку, при якому можливо було б створити умови для розвитку соціально – економічних інтересів громадян України, забезпечення макроекономічної стабілізації, зберігання цілісності держави, що й забезпечать її економічну незалежність. Без забезпечення економічної безпеки неможливо вирішить жодної задачі як у внутрідержавнім так і зовнішньополітичнім плані. Державна стратегія повинна забезпечувати:
рішення внутрішньополітичних, економічних, соціальних задач приймаючи до уваги національні інтереси.
активний вплив на процесі у світі, які впливають на національні інтереси України.
підвищення рівня якості життя, забезпечення соціального миру у суспільстві.
Державна стратегія має включати:
Характеристику зовнішніх та внутрішніх загроз економічній безпеці України, як умови які створюють небезпеку життєво важливих економічних інтересів громадян, суспільства та держави.
Визначити критерії та параметри які забезпечують національні інтереси в галузі економіки.
Формування економічної політики, необхідних механізмів, які улаштовують вплив факторів, які підривають національну економіку.
Реалізація державної стратегії повинна здійснюватись через систему показників - макроекономічних, екологічних, демографічних, технологічних та інших.
Сучасна ситуація в Україні, безумовно, складається під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Однак однією з головних причин, що заважає просуванню ринкових перетворень, є відсутність досвіду ефективних механізмів державного регулювання економічних процесів у ринкових умовах. Незважаючи на зовні ринкову форму, стиль роботи виконавчої влади залишається здебільшого адміністративно – командним за суттю.
Монетарна політика, навіть за умови успішного збереження стабільного валютного коридору та контролю за грошима, не зможе забезпечити макроекономічної стабільності без фіскального врегулювання, що є важливим засобом реформування. Тобто зменшення розмірів бюджету та його загального дефіциту через очищення від недержавних видатків. Без такої реформи зберегти макроекономічну стабільність неможливо.
Дуже важливим є збереження низького рівня інфляції як вирішального компоненту цього процесу. Схоже, що існує певна межа інфляції, зсування нижче якої призводить до ще більшої інфляції, а зростання вище якої також спричинятиме більшу інфляцію, ніж очікувана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Стратегія розвитку економіки України очима молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок