Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суть господарського ризику

Суть господарського ризику

Назва:
Суть господарського ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Суть господарського ризику


У період розвитку ринкових відносин підприємницьку діяльність в Україні доводиться здійснювати в умовах інфор-маційної невизначеності ситуації і нестійкості, мінливості еко-номічного середовища. Отже, виникає неясність і непевність в одер-жанні очікуваного розрахованого кінцевого результату, а отже, зрос-тає ризик, тобто небезпека невдач, непередбачених втрат. Ризик ха-рактерний для початкових стадій підприємництва, коли ще невели-кий досвід, бракує практики проведення підприємницьких операцій. Але ризикувати приходиться і бізнесменам-професіоналам з бага-торічним стажем.
В умовах командно-адміністративної економіки всі звикли до того, що економічна обстановка формується «зверху» у вигляді набо-ру правил і норм.
Звичайно, тверда система централізованих установок і розпоряд-жень сковувала ініціативу, придушувала інтерес і творчий початок. Але вона вносила явну чи вдавану чіткість, забезпечувала нав'язаний зверху порядок. Нехай не з повною впевненістю, але можна було пе-редбачати обсяги виробництва, постачань, продажу, рівень цін і, відповідно, результати — прибутки, доходи.
При відсутності альтернатив, можливостей вибору, там, де може бути прийнято тільки одне рішення, ризик або практично відсутній, або він мінімальний. Але ризик багаторазово зростає в умовах не-стабільності, мінливості середовища, у якому здійснюється госпо-дарська діяльність.Ринок — це, насамперед, економічна воля, а за економічну волю доводиться платити. Адже волю одного підприємця супроводжує од-ночасно і воля інших підприємців, що одержали можливість купувати чи не купувати його продукцію, пропонуючи за неї свої ціни, продава-ти йому сировину за визначеними цінами, диктувати свої умови угод, при цьому, цілком природно, що підприємці, ділові партнери, з ким приходиться вступати в господарські відносини, прагнуть, насамперед до своєї вигоди, до прибутку своєї компанії. А вигода одних може ста-ти збитком для інших. До того ж підприємець-конкурент взагалі схиль-ний витісняти свого опонента з ринку: такі закони конкуренції.
Отже, поза залежністю від бажання людей, освоюючи підприємництво, приходиться мати справу з невизначеністю, яку не можна встановити заздалегідь.
Зі сказаного випливає важливе правило поведінки підприємця: не уникати ризику, а передбачати його, прагнути знизити до найнижчого рівня.
В економічній науці і практиці господарювання, на жаль, не ви-роблені загальновизнані теоретичні положення про господарський ризик. Недостатньо розроблені методи оцінки ризику стосовно до тих чи інших виробничих, господарських ситуацій.
У країні з ринковою економікою накопичений досвід ризиково-го підприємництва, супроводжуваний явно видимими прикладами процвітання і краху, підйому і банкрутства в залежності від вмілої і невмілої поведінки, а частково, і везіння в реальній обстановці ризи-ку. У ринковому середовищі саме життя, процеси виробництва, роз-поділу, обміну, споживання продукції вчать правил поведінки при на-явності невизначеності і ризику, заохочують до їхнього знання і суво-ро карають за незнання.
Відзначимо, що наявні окремі види підприємницької діяльності, у яких ризик піддається розрахунку, оцінці і де методи визначення ступеня ризику відпрацьовані і теоретично, і практично. Це, насам-перед, страхування майна, здоров'я і життя, а також лотерейна й ігро-ва справа.
Приміром, страхуючи підприємство чи будинок від пожежі, страхове агентство аналізує тільки небезпеку загоряння об'єкта і міру виникаючої при цьому майнової втрати, яку прийдеться компен-сувати. Відповідно встановлюються і страхові платежі, розміри стра-хових премій. Підприємець-виробничник змушений вивчати ризик, що виникає у виробництві при закупівлі сировини, продажів готової продукції і при всіх інших видах діяльності підприємства. Адже йо-го цікавить не просто компенсація втрат, а запобігання збитку, що вже зовсім інша справа.
Ризик, звичайно, пов'язаний з конкретною ризиковою ситу-ацією. Тому він виникає іноді, коли рішення виробляється в умовах невизначеності, вибір робиться з декількох важко порівнянних варіантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Суть господарського ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок