Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин

Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин

Назва:
Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,48 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин


Макрорівневий причинно-детерміністичний комплекс тінізації економіки чи відносин у сфері цивільного обороту речей, прав, дій у цілому перегукується з організаційно-правовими чинниками, наведеними нами при аргументації необхідності виділення з кримінологічної науки її підгалузі – економічної кримінології. У першому випадку позначені родові чинники глобалізації тіньових і деградаційно-руйнівних економічних процесів наводились у загальних рисах як аргумент ідеї щодо необхідності виділення з кримінологічної науки підгалузі економічної кримінології в цілях інтерналізації економіко-кримінологічних знань (здобутих у процесі виділення) у спеціальній теорії детінізації економіки, необхідної для розкриття природи й складної структури феномена “тіньова економіка”, його суспільно-небезпечного потенціалу напрямів, тенденцій та технологічних можливостей проникнення у всі сфери життєдіяльності. У контексті вчення про детермінацію та причинність тінізації відносин ми деталізуємо ці чинники як об’єктивно існуючу субстанцію, яка в плані структурного взаємопроникнення і взаємодоповнення всіх елементів теорії детінізації економіки водночас віддзеркалює макрорівневий детермінаційно-причинний комплекс, який діє як першопричина відтворення тіньових процесів у сфері фінансово-господарського обороту речей, прав, дій.
Таким чином, учення про наявність макрорівневого причинно-детермінаційного комплексу повинне зосередитись на визначенні причин або передумов тінізації відносин, взаємообумовленнях різнорівневого причинного складу, що зумовлює поглиблення кризових явищ у тих чи інших сферах життєдіяльності країни та започаткуванні саморегулятивної відтворювально-прогресуючої тінізації, а врешті-решт, деградації значної частини суспільно-економічних відносин у країні.
У контексті висвітлення причинного комплексу глобалізації тіньової економіки слід відзначити, що кожному етапу тінізації економічних відносин властивий свій специфічний комплекс причин. Причини попереднього етапу можуть переходити і в другий, але наступний етап характеризується своїм складом притаманних йому, домінуючих причин. Так, на першому етапі зростання тіньових процесів першопричиною формування передумов щодо розвитку сучасних масштабів тінізації суспільно-економічних відносин у СНД, зокрема в Україні, почалося на базі тіньової організаційно-правової політики у сфері фінансово-господарської діяльності, яка з’явилася ще в роки “перебудови” в СРСР. Як показав тогочасний перебіг подій, метою зазначеної організаційно-правової політики було стрімке накопичення первісних капіталів у кооперативному секторі економіки, що з’явився в ті часи як перша спроба на шляху започаткування приватної власності. Аналіз економіко-правової політики того часу показує, що ініціатори тіньової економічної та організаційно-правової політики поряд з легітимними формами накопичення приватного капіталу за рахунок кооперативного руху не виключали також накопичення коштів кримінального походження, оскільки стрімка поява приватного власника мала стати підґрунтям трансформації планових суспільно-економічних відносин у ринкові.
У зв’язку із зазначеною метою, поряд з іншими організаційно-управлінськими та правовими заходами, було прийнято цілий ряд нормативно-правових рішень [79, 71–85], які, з одного боку, блокували роботу правоохоронних органів щодо боротьби з певними видами злочинів, а з іншого, – створювали ситуацію, коли джерела накопичення первісних приватних капіталів водночас стали засобом формування криміногенного потенціалу в суспільстві. Як відзначалось вище, з часом склалася така ситуація, коли джерелом відтворення тіньових капіталів і криміногенного потенціалу стала вся економічна, кредитно-фінансова, правова і регулятивно-управлінська інфраструктура держави. У суб’єктний склад тіньових суспільно-економічних відносин було втягнуто також некриміногенні за своєю природою верстви населення: від підлітків, працездатної частини населення до пенсіонерів – людей похилого віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Макрорівневий комплекс причин та умов тінізації суспільно-економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок