Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка вартості звичайних акцій підприємства. Оцінка дебіторської заборгованості. Оцінка кредиторської заборгованості. Метод ліквідаційної вартості.

Оцінка вартості звичайних акцій підприємства. Оцінка дебіторської заборгованості. Оцінка кредиторської заборгованості. Метод ліквідаційної вартості.

Назва:
Оцінка вартості звичайних акцій підприємства. Оцінка дебіторської заборгованості. Оцінка кредиторської заборгованості. Метод ліквідаційної вартості.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Оцінка вартості звичайних акцій підприємства. Оцінка дебіторської заборгованості. Оцінка кредиторської заборгованості. Метод ліквідаційної вартості.


Відповідно до ухвалених норм випуску звичайних акцій сума виплачуваних дивідендів залежить від результатів діяльності підприємства у відповідному періоді часу, звичайно протягом року. Проте оцінка вартості звичайних акцій передбачає деякий потік дивідендів, які при оцінці вартості грають таку ж роль, як процентні платежі при оцінці облігації. Тільки на відміну від облігацій цей потік є нескінченним і не передбачається повернення початкової інвестиції. З урахуванням всього відзначеного вище оцінка вартості звичайної акції здійснюється по формулі
(5.2)
де
Dt - величина дивіденду, виплачуваного в t-ом році,
Ks- показник дисконту, за допомогою якого здійснюється приведення дивідендних виплат до теперішнього (поточного) моменту часу.
Проблеми, пов'язані з оцінкою вартості акцій, полягають в прогнозі дивідендів і в оцінці показника дисконту. Розглянемо кожну з них окремо.
Цілком очевидно, що підприємство не в змозі здійснити індивідуальний прогноз дивідендів на всьому нескінченному періоді. Тому на практиці цей період розбивають на дві частини, перша з яких складає декілька років (звичайно не більше п'яти), протягом яких існує можливість скласти більше або менше правдоподібний прогноз дивідендних виплат. Друга частина - це весь нескінченний період часу, що залишився, для якого робиться припущення про те, що
дивіденди зберігають незмінне значення, рівне величині останнього спрогнозованого дивіденду, що увійшов до першого періоду, або
передбачається деякий постійний річний приріст дивідендів, визначуваний величиною процентного зростання g.
Надалі оцінка вартості акції - ця справа техніки дисконтування спрогнозованої сукупності дивідендів.
Результуюча формула для оцінки вартості звичайних акцій може бути записана таким чином:
(5.3)
де - дисконтоване значення прогнозованих дивідендів на першому (кінцевому) проміжку часу тривалістю N років
- дисконтоване значення подальшої нескінченної серії дивідендів, приведене до моменту часу, відповідного кінцю N -ого роки.
Для розрахунку першою компоненти необхідно просто продисконтувати всі величини дивідендів, що спланерували до виплати протягом перших N років:
. (5.4)
Розрахунок другий компоненти для незмінних дивідендів проводиться по формулі дисконтування нескінченних дивідендів
. (5.5)
Якщо передбачається зростання дивідендів з темпом g, то необхідно скористатися формулою Гордона, яка є узагальненням формули (5.5) і має для даної задачі наступний вигляд:
. (5.6)
Задача оцінки вартості звичайних акцій розв'язується однозначно при відомому показнику дисконту. Для конкретного підприємства він визначається з урахуванням ступеня ризикованої інвестування в це підприємство. Взаємозв'язок ризику і прибутковості інвестицій буде ґрунтовне розглянута в наступній публікації. Зараз же тільки відзначимо, що для визначення прибутковості акцій Ks потрібно мати порівняльні дані даного підприємства і фондового ринку в цілому. І природно потрібно мати цей фондовий ринок. В сучасних умовах України говорити про це, як про факт, що відбувся, поки що дуже рано, і тому доводиться використовувати більш спрощені і наближені підходи.
Один з таких підходів полягає в наступному. Як показник прибутковості Ks використовується оцінка прибутковості підприємства, спостережувана протягом останнього року. Ця прибутковість визначається за допомогою двох компонент:
прибутковості інвестора, одержуваної у вигляді дивідендів (величина дивіденду, що виплатила за останній рік, була діленою на ринкову вартість акції), і
прибутковість інвестора, пов'язана із збільшенням курсової вартості акції (приріст курсової вартості акції за рік, ділений на курсову вартість на початку року).
Склавши приведені вище компоненти, ми отримаємо прибутковість акції.
Приклад 3. Підприємство виплатило по дивідендах 0.52 гривні у вигляді дивідендів за останній рік. Протягом найближчих трьох років підприємство планує збільшувати дивіденди на 8 відсотків, а надалі темп зростання дивідендів повинен скласти 4 відсотка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оцінка вартості звичайних акцій підприємства. Оцінка дебіторської заборгованості. Оцінка кредиторської заборгованості. Метод ліквідаційної вартості.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок