Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Емпірична оцінка потреб щодо змісту навчання у галузі місцевого управління 

Емпірична оцінка потреб щодо змісту навчання у галузі місцевого управління 

Назва:
Емпірична оцінка потреб щодо змісту навчання у галузі місцевого управління 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Емпірична оцінка потреб щодо змісту навчання у галузі місцевого управління 


Cоціальне замовлення щодо підвищення якості професійного навчання представників місцевої влади
Одним із ключових рівнів у системі територіального управління є рівень муніципального чи місцевого управління, пов’язаний як з ефективною організацією життєдіяльності населених пунктів, так і з процесом децентралізації державного управління. Якість управлінської роботи на цьому рівні є визначальною умовою для розвитку всієї країни, оскільки вона забезпечує включення максимальної кількості ресурсів і їх найбільш раціональне використання [2].
Створення інституту місцевого самоврядування і муніципального управління в постсоціалістичних країнах пов’язане з характером їх суспільного розвитку в останньому десятилітті ХХ століття. Раптова зміна основних ідеологічних орієнтирів, фундаментальних основ суспільного ладу і життєвих укладів не могла не позначитися на підходах до організації територіального управління. Стає все більш зрозумілим, що при цьому в публічному дискурсі істотно чіткішим було розуміння того, від чого необхідно відмовитися, ніж того, що необхідно побудувати. Відмовлялися від соціалістичних форм господарювання, у рамках яких населені пункти розглядалися як придатки до господарської діяльності підприємств, що розташовані на їх території. Локальні інтереси будь-якої території завжди розглядалися як незначущі і підлеглі загальнодержавним. Ідеологічний підхід до оцінки явищ і подій мав практично абсолютний пріоритет перед професійним. Провідними позитивними ідеями було прагнення до волі, поваги до прав людини, особистого розвитку.
Управління процесами організації життєдіяльності і розвитку міст і районів одержало принципово нові цільові орієнтири і форми організації. При цьому минулі роки наочно продемонстрували добре відомий факт, що між ідеями і реальними процесами суспільного розвитку пролягає чимала дистанція. Виявилося, наприклад, що прагнення до свободи здатне обернутися свободою деяких осіб вирішувати свої завдання за рахунок усіх інших. А необхідною умовою реалізації прав людини і можливостей розвиватися є копітка взаємопогоджувана робота багатьох людей і організацій різного рівня.
Одним з домінуючих суспільних настроїв, що виникли в зв’язку з цими “відкриттями”, виявилося розчарування і відмова від надто райдужних надій, пов’язаних з найближчим майбутнім. Дослідження, присвячені буденному життю “простих людей”, часто виявляють їхнє песимістичне ставлення до того, що відбувається [4]. На цьому ґрунті виростають “новий феодалізм” і кримінальні відносини, що стали повсякденністю, “сірі” схеми економічних взаємодій, нові технології маніпулювання суспільною свідомістю і відносини у “великій політиці”, відплив фінансового і людського капіталу за кордон, низький міжнародний авторитет нових держав.
Одночасно минулі роки, незважаючи ні на що, дійсно стали для багатьох людей і суспільних інститутів можливістю звільнення від пресу держави і розвитку. Відкрилися відносини із “зовнішнім світом”, кардинально змінилися економічні відносини, зникло домінування єдиної ідеології і пов’язаного з нею партійно-державного тоталітаризму. Але можливості, що відкрилися у зв’язку з цим, вимагають від людей великої віддачі і відповідного професіоналізму нового типу, що напрацьовується значною мірою тільки власним досвідом і має низку характеристик, тісно пов’язаних зі специфікою сьогодення в пострадянських країнах.
У міру становлення відносин, пов’язаних з інститутом місцевого самоврядування, з’являлися нові суб’єкти і нові акценти. Усе населення виявилося залученим до виборів і політичних відносин місцевого рівня: одні як кандидати і помічники кандидатів, інші як виборці. Вибирати місцевих керівників – при всій нерозвиненості політичної й управлінської свідомості нових незалежних держав – не теж саме, що вибирати депутатів Верховної Ради, чи Думи, чи Президента.
Обрані керівники виявляються не тільки в новому політико-правовому просторі, але і перед необхідністю виконувати завдання, пов’язані з організацією життєдіяльності і розвитком їхніх муніципальних утворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Емпірична оцінка потреб щодо змісту навчання у галузі місцевого управління 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок