Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Еволюція організаційного і функціонального змісту регіонального управління

Еволюція організаційного і функціонального змісту регіонального управління

Назва:
Еволюція організаційного і функціонального змісту регіонального управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Еволюція організаційного і функціонального змісту регіонального управління


У ретроспективному аспекті процес реформування регіонального управління не слід вважати однозначним і однорідним як за своєю спрямованістю, так і за інтенсивністю проведення. Це обумовлено багатьма причинами, основні з яких пов'язані:
- зі зміною у виборі моделі макроекономічної моделі змішаного типу, і відповідно, системи управління регіонами;
- з недостатнім рівнем методологічного забезпечення процесу регулювання територіального розвитку;
- зі значним рівнем консерватизму діючої в Україні системи регіонального управління.
Більш конкретно цю історію розвитку можна поділити на два великі періоди: перший - 1920-1985 роки і другий - 1996 рік - по дійсний час. Ці періоди також піддаються градації за етапами організаційно-функціональних змін.
На першому етапі першого періоду (1920-1932 рр.) проблеми регіонів розглядалися і вирішувалися виходячи із дії економічних законів, зокрема закону вартості та об'єктивного характеру товарно-грошових відносин. В цей час управління регіональним розвитком здійснювалось переважно місцевими органами влади, які діяли як політичні органи і за сумісництвом як суб'єкти господарської діяльності в рамках визначеної адміністративної території. В рамках цієї моделі передбачалось широке використання принципів господарського розрахунку у внутрішньогосподарській діяльності і оптовій торгівлі засобами виробництва. Основу територіального розвитку складала концепція підвищення ефективності суб'єктів виробничогосподарської діяльності та поліпшення показників розвитку соціальної сфери при суворому обмеженні міжрегіонального обміну.
На другому етапі (1933-1956 рр.) вже була створена система адміністративно-командного управління в країні. Характерною ознакою цього періоду було, по-перше, відмова від принципу єдності економіки і адміністративних кордонів її функціонування і, по-друге, подрібнення адміністративно-територіальних одиниць управління. На практиці це призвело до порушення пропорцій між зовнішніми і внутрішніми факторами розвитку соціально-економічних систем, проте мало об'єктивне пояснення - пріоритет оборонних питань і, відповідно, галузей оборонного спрямування.
На третьому етапі (1957-1965 рр.) значні зусилля направлялись на удосконалення управління регіональною економікою на основі створення раднаргоспів. Метою створення раднаргоспів була потреба в забезпеченні децентралізації управління у зв'язку із загальним зростанням промислового потенціалу. При цьому через реформу управління в 1957 році передбачалось в першу чергу обмежити загрозливу структурну диференціацію та ослабити протиріччя між галузями виробництва і територіями. Проте створення багаточисельних раднаргоспів не виправдало очікуваних сподівань.
На четвертому етапі становлення і розвитку регіональних економічних систем (1965-1985 рр.) в наукових дослідженнях і практиці управління знайшло відображення вирішення проблем регіонального розвитку на основі програмно-цільового та системного підходів. Зокрема, в цей час розпочались і отримали подальше продовження роботи по формуванню територіальних соціально-економічних систем, соціально-економічних комплексів, що знаменувало собою бажання відновити зв'язок територіально-виробничого комплексоутворення з більш загальними проблемами територіальної організації суспільства, в тому числі з проблемами економічного районування. Цей напрямок, представлений в дослідженнях естонських, російських і українських вчених мав за мету реалізацію ідеї  М.М. Колосовського про поєднання теорії комплексоутворення з соціально-економічним районуванням.
Другий період розвитку регіонального управління теж був неоднорідним, хоча носив і носить явно трансформаційний характер.
На першому його етапі (1986-1997 рр.), який можна назвати квазіреформаторським, характерним було пристосування діючої "радянської моделі" до нових ринкових умов без радикальної зміни базових її інститутів. В цей час структура органів управління регіоном являла собою складне поєднання галузевих і територіальних підрозділів рад, державних органів і діючих паралельно, а інколи і самостійно, підрозділів партійних комітетів усіх рівнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Еволюція організаційного і функціонального змісту регіонального управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок