Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Управління фінансовою стійкістю підприємства

Управління фінансовою стійкістю підприємства

Назва:
Управління фінансовою стійкістю підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
61,83 KB
Завантажень:
557
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота
Управління фінансовою стійкістю підприємства


ЗМІСТ


ВСТУП
Актуальність вибраної теми зумовлена рядом причин, серед яких найважливіші:
Фінансова стійкість підприємства є однією з головних умов успішної і стабільної роботи підприємства в ринкових умовах. Якщо підприємство фінансово стійке, платоспроможне, то воно має ряд переваг перед іншими підприємствами такого ж профілю при отримання кредитів, залучення інвестицій, у виборі постачальників і в підборі кваліфікованих кадрів. Чим вище стійкість підприємства, тим більше воно незалежне від несподіваної зміни ринкової кон'юнктури і, отже, тим менше ризик виявитися на краю банкрутства.
Управління фінансовою стійкістю є одним з основних елементів фінансового менеджменту на підприємстві, необхідною передумовою стабільного розвитку підприємства.
Важливою умовою фінансової стійкості підприємства є ефективне управ-ління його капіталом. Капітал підприємства може бути використаний у внутріш-ньому обороті й за його межами, будучи розміщеним у виробничі запаси або де-біторську заборгованість, вкладеним у цінні папери або залученим у капітал інших підприємств у вигляді інвестицій.
Головною проблемою ефективного управління фінансовою стійкістю, на нашу думку, є оптимальне розміщення капіталу підприємства. Від того, які асигнування вкладені в основні та обігові кошти, скільки їх перебуває у сфері виробництва і в сфері обігу, в грошо-вій та матеріальній формі, значною мірою залежать результати виробничо-фінан-сової діяльності й, відповідно, вся фінансова стійкість підприємства.
Якщо основні фонди підприємства використовуються не повною мірою через відсутність сировини, це негативно впливає на фінансові резуль-тати. Але негативним явищем є й створення надлишкових виробничих запасів та невиправданої дебіторської заборгованості, які не можуть бути своєчасно залуче-ні до виробничого процесу, що призводить до замороження капіталу, уповільнен-ня його обігу і, відповідно, погіршення фінансового стану підприємства.
Управління фінансовою стійкістю утруднене тим, що в умовах економіки України діє багато чинників які знижують фінансову стійкість підприємства.
До основних деструктивних чинників перш за все слід віднести:
істотну зміна структури та/або скорочення попиту;
криза неплатежів;
3) квазіринковість таких економічних інститутів як банківська, кредитно-грошова, контрактна, податкова системи, які спрямовані в основному на „вимивання” у підприємств фінансових ресурсів.
Наявність цих та деяких інших чинників вимагає адаптації світового досвіду управління фінансовою стійкістю до реальних українських умов.
Метою даної роботи є вивчення і аналіз методів управління фінансовою стійкістю підприємства з метою розробки ефективної методики визначення фінансової стійкості підприємства стосовно сьогоднішніх українських умов та розробка заходів для підвищення ефективності управління фінансовою стійкістю підприємства в умовах формування ринкових відносин.
Задачі, які ставилися при написанні роботи:
проаналізувати існуючі способи визначення фінансової стійкості підприємства та управління нею;
зробити дослідження існуючих підходів до визначення фінансової стійкості підприємств в Україні з метою розробки оптимальної методики управління фінансовою стійкістю;
провести аналіз фінансової стійкості конкретного підприємства;
Розглянути можливі шляхи підвищення ефективності управління фінансовою стійкістю підприємства.
Об'єктом дослідження є фінансова діяльність підприємства в ринкових умовах.
Предметом дослідження є інструментарій фінансового аналізу та менеджменту в області управління фінансовою стійкістю.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що на основі світового досвіду аналізу фінансового стану та даних конкретного підприємства в роботі розроблена модель управління стійкістю фінансового стану.
Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів і висновків.
В першому проведено дослідження основних концептуальних підходів до сутності фінансової стійкості підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 Реферат на тему: Управління фінансовою стійкістю підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок