Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Шляхи підвищення ефективності діяльності державних службовців (соціологічний аналіз) 

Шляхи підвищення ефективності діяльності державних службовців (соціологічний аналіз) 

Назва:
Шляхи підвищення ефективності діяльності державних службовців (соціологічний аналіз) 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Шляхи підвищення ефективності діяльності державних службовців (соціологічний аналіз) 


Діяльність державних службовців опинилася в епіцентрі уваги українського суспільства на якісно новому рівні. Формування і утвердження нових принципів роботи органів державного управління, перегляд ставлення державних службовців до виконання своїх службових обов’язків актуалізували дослідження питань структури мотивів праці, типологічних особливостей особистості залежно від ціннісних орієнтацій і моральних якостей, та їх вплив на задоволеність роботою тощо. Ці теми висвітлюють у своїх дослідженнях Т.Василевська, Б.Гаєвський, С.Дубенко, М.Логунова, М.Мельник, І.Надольний, Н.Нижник, М.Нинюк, Л.Пашко, М.Пірен, Л.Плаксій, В.Ребкало, М.Рудакевич та інші.
Метою статті є виявлення позитивних і негативних факторів, що впливають на результати роботи державних службовців, для удосконалення процесу стимулювання їх праці.
Стаття базується на результатах соціологічного дослідження працівників районних державних адміністрацій, районних виконавчих комітетів, працівників місцевих і сільських рад [1]. В основу соціологічного дослідження була покладена двофакторна Теорія Герцберга – респонденти ранжували ті характеристики роботи, які можуть стимулювати до підвищення ефективності та привабливості праці. При аналізі причин задоволеності або незадоволеності роботою розглядалися дві різні групи факторів – гігієнічні фактори (політика керівництва, умови роботи, заробітна плата, міжособистісні відносини з керівництвом та колегами, ступінь безпосереднього контролю за роботою) та мотивації (просування по службі, визнання і схвалення результатів роботи, міра відповідальності, можливості творчого та ділового росту).
Згідно з результатами дослідження при виконанні своїх службових обов’язків для державних службовців пріоритетними виявилися наступні стимулюючі мотиви професійної діяльності: визнання результатів роботи, успішне завершення завдання та можливість творчого і ділового росту. Слід зазначити, що така пріоритетність факторів закономірна, вона підпадає під Закон результату [2, с. 363] – працівник, який поставив собі за мету виконання певного завдання і досягнув її, задовольнивши свою потребу у змістовній роботі, відповідно він буде прагнути і в майбутньому шукати аналогічні завдання.
Визнання результатів роботи на перше місце поставили молоді жінки (17,45%), жінки середнього віку (15,28%) та чоловіки старшого і середнього віку – 14,40% і 14,37% відповідно. Аналогічні показники прослідковуються і по взаємозалежному фактору - успішному завершенню завдання. Найважливішим він є для молодих жінок – 14,91%, майже одноковою мірою для жінок та чоловіків середнього віку – 13,63% та 13% відповідно. Щодо важливості творчого і ділового росту, ситуація прямо протилежна - молоді чоловіки в два рази випереджають чоловіків і жінок старшого віку та в півтора рази чоловіків середнього віку і молодих жінок. Така зацікавленість молодих чоловіків кар’єрним ростом, безумовно, пов’язана з їх прагненням досягти певного соціального статусу і визнання в суспільстві. Маючи за плечима теоретичні знання, молоді чоловіки сповнені бажання і творчих задумок для впровадження їх в практику. Метою своєї діяльності вони бачать працю на досягнення конкретного результату, кінцевим продуктом якого є досягнення успіхів. З віком зазначений фактор має чітку тенденцію до зниження, свідченням чого є те, що державні службовці старшого віку вже досягли певних результатів у своїй роботі, добре її знають і працюють по налагодженій, роками сформованій схемі.
Отже, ця група показників яскраво свідчить про те, що моральна винагорода навіть у складних економічних умовах є важливішою, ніж матеріальна винагорода, вона повною мірою викликає задоволення і мотивує працівників до продуктивної й ефективної діяльності. Тому безпосередні керівники повинні створювати такі ситуації, які б дозволяли працівникам задовольняти зазначені прагнення і потреби, тим самим вони будуть працювати і на досягнення цілей державної служби загалом, і конкретного органу державної влади зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Шляхи підвищення ефективності діяльності державних службовців (соціологічний аналіз) 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок