Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин

Загрузка...

Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин / сторінка 2

Назва:
Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Особи-члени організованих злочинних угрупувань, що сформували свої капітали за допомогою таких різнопрофільних злочинних діянь, як рекет, крадіжки, наркобізнес, вбивств на замовлення та інших видів злочинного промислу. Інколи ці злочинні групи перетворювались у службу безпеки підприємств, заснованих представниками фінансових, постачально-збутових організацій чи працівниками органів державної влади. З часом, у міру накопичення кримінальних капіталів, вони стали трансформувати свій промисел під виглядом територіальної “охорони підприємців” від інших таких же злочинних формувань, а також брати “під охорону” найбільш дохідні конкретні підприємства, і згодом, за допомогою підкупу або шантажу їх керівників, використання механізмів приватизації, повністю привласнили ці підприємства. Таким чином, злочинні формування, не покидаючи основних джерел своїх доходів, отримуваних від скоєння наведених вище загальнокримінальних злочинів, поступово становились повновладними власниками м`ясокомбінатів, нафтобаз, гральних закладів, ресторанів тощо.
Члени напівкримінальних кланових підприємницьких структур, сформованих з числа працівників фінансових, постачально-збутових підприємств, організацій, установ, органів державної влади, на родинно-кланових протизаконно-корисливих інтересах, які у зв`язку з недосконалістю економіко-правових інститутів держави, застосовуючи легітимні фінансово-господарські інструменти та змодельовані в державі інфляційні процеси, накопичують великомасштабні та криміногенні за своєю природою тіньові капітали. Останні зацікавлені в суперечностях і недосконалості законодавства та складній криміногенній ситуації, оскільки це є підґрунтям для завуальованого і водночас стрімкого накопичення капіталів незаконного походження, приховування їх протиправних джерел і способів накопичення, “намивання”, “відмивання” та акумуляції незаконних капіталів [79, 71–86; 390–397]. Складна криміногенна ситуація, “розмитість”, суперечливість законодавства, інші проблеми у сфері правозастосовчої практики дають можливісь членам злочинно-кланових угруповань уникати відповідальності, залучати до своїх лав все нових членів із числа корумпованих висококваліфікованих фахівців, представників кредитно-фінансових установ, владних органів держави, напрацьовувати все складніші схеми відтворення незаконних капіталів, що зумовлює акумуляцію криміногенного потенціалу в сфері фінансово-господарських відносин.
Велика група тіньовиків-делінквентів може бути встановлена на підставі “ознак-проявів”, починаючи із суб`єктів неформального та підпільного сектора тіньової економіки, закінчуючи суб`єктами тих чи інших різноманітних псевдолегальних, нелегальних фінансово-господарських операцій з акумуляції, “намивання”, “відмивання”, “очищення”, відтворення тіньових коштів. Зміст цієї ознаки є діалектично пов’язаним як з “ознаками-причинами” так і з “ознаками-наслідками”. Введення в класифікаційні засади “ознак-наслідків” дає можливість більш повно визначити криміногенні типи тіньовиків і розробляти комплексні заходи щодо методів впливу на них при розбудові інфраструктури детінізації економіки.
Разом з тим, стосовно предмета теорії детінізації економіки при типізації особи тіньовика-делінквента “ознаки-прояви” в класифікаційній структурі суб`єктів тіньових відносин можуть бути родовою ознакою для “ознак-причин” і “ознак-наслідків”.
Це випадки, коли ми виділяємо типи осіб за характером і формою тіньового прояву.
Перший рівень таких проявів і типів осіб-суб’єктів даних проявів ми ділимо за характером їх діянь, тобто суб`єкт неформального сектора тіньової економіки чи суб`єкт підпільного сектора тіньової економіки. Так само поділяються суб`єкти тіньових цивільнооборотних відносин. Нижче, за структурним рівнем проявів, ми можемо виділити “суб’єктів псевдолегальних фінансово-господарських операцій”, “суб`єктів нелегальних фінансово-господарських операцій”, суб`єктів-власників еміграційного тіньового капіталу”, “суб`єктів відмивання”, “намивання”, “акумуляції тіньових капіталів” і т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок