Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин

Загрузка...

Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин

Назва:
Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин


У попередньому параграфі ми окреслили існуючі погляди щодо соціальних та антропологічних засад формування особистостей злочинця та делінквента-тіньовика. Визначили їх співвідношення та випадки, коли загальнокримінологічний інструментарій може бути придатним для типізації обох категорій зазначених осіб. Далі здійснили порівняльний аналіз і визначили відмінність особистісних характеристик, притаманних формуванню особи злочинця та делінквента-тіньовика. Також визначили підтипи криміногенної особистості та показали, чому ці підтипи не є характерними для основної маси делінквентів-тіньовиків неформального (некриміногенного) сектора тіньової економіки.
Алгоритмами для науково-дослідної розробки проблем типізації осіб-суб’єктів тіньових відносин можуть стати, перш за все, “ознаки-причини” тіньової діяльності таких, наприклад, типів не криміногенних за своєю природою осіб, як: пенсіонери – учасники тіньових відносин (які не завжди своєчасно отримують навіть свою мізерну пенсію), безробітні – учасники тіньових відносин (офіційно зареєстровані як такі, так і ті, що знаходяться у вимушених неоплачуваних відпустках), які в перепродажі товарів (що може кваліфікуватись як різні порушення правил торгівлі, ухилення від оподаткування) віднайшли свої епізодичні доходи як засоби виживання. Це некриміногенна за своєю природою, але найбільша група осіб-суб’єктів тіньових відносин. Джерела тіньових доходів, отриманих такими особами, у багатьох випадках мають соціально нейтральний, а в основному соціально позитивний характер, оскільки стали для цих людей засобом виживання;
Підприємці – учасники тіньових відносин, виштовхнуті в тінь дезінтеграційно-пригнічувальною (економічне відтворення) системою оподаткування, та такою ж кредитною і монетарною політикою. Це сама значна група тіньовиків-делінквентів, преважна частина діянь, які вони скоюють, криміналізовані. Водночас основна частина даної групи осіб за своєю природою є не криміногенною, оскільки основний масив джерел їх доходів – ухилення від сплати податків – виникає частіше всього з причин недосконалості чинної системи оподаткування, на чому більш детально зупинимося нижче. Усунення з бази оподаткування принципів “податки на податкові платежі” та “податки на витрати” є основним засобом детінізації економічних відносин та стрімкого скорочення даного типу осіб-суб’єктів тіньової діяльності. Характер джерел тіньових доходів такої групи осіб-суб’єктів тіньових відносин за класифікаційною системою вчення про джерела тіньової економіки [79, 45-50, 361–363] та в контексті фіскальних завдань наповнення бюджету є соціально негативним та соціально перемінним.
Разом з тим, у контексті недопущення повної зупинки роботи підприємств та підтримання хоча напівлегального економічного обороту капіталів, даний сегмент джерел тіньової економіки має елементи ознак соціально позитивного характеру. У зв’язку з цим до загальнокримінологічного інструментарію типізації осіб “ознак-проявів” та “ознак-причин” для типізації особистості “тіньовика-делінквента”, як зазначалось вище, доцільно ввести “ознаки-наслідки”. Ця ознака ляже в основу виділення такого типу осіб, що отримують тіньові доходи з джерел соціально перемінного, соціально нейтрального чи соціально позитивного характеру. Стосовно методики типізації осіб-суб’єктів тіньової економіки дана категорія ознак є обов’язковою, оскільки дає можливість оцінити той чи інший сегмент джерел тіньової економіки з різних сторін і усвідомлено, базуючись на науково виважених підходах, визначити пріоритетні напрями та методи локалізації джерел тіньової економіки, а також досягти бажаного впливу на той чи інший тип тіньовика-делінквента. Це наочно видно на прикладі аналізу попередніх трьох типів осіб і ще наявніше стане видно при аналізі такої категорії криміногенних за своєю природою осіб, як члени організованих злочинних угрупувань та члени напівкримінально-кланових підприємницьких структур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Класифікація типів осіб-суб’єктів тіньових відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок