Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Управління ризиками

Управління ризиками

Назва:
Управління ризиками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,87 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Управління ризиками


ПЛАН


1. Поняття ризику, різні підходи до визначення поняття.
От уже протягом багатьох років ризик має вагоме значення у свідомості суспільства, у зв'язку з тим, що в основі економічного життя лежить товарне виробництво і ринкові відносини, ризик прямо зв'язується як із заповзятливістю, підприємницькою діяльністю, одержанням прибутку, так і з грою.
При аналізі визначень ризику, що дані різними авторами, можна зробити висновок, що більшість з них зв'язують поняття "ризику" з "можливістю небезпеки, невдачі", "настання збитків", "настання несприятливих наслідку , "із усякою загрозливою можливістю зла", і тільки окремі автори характеризують "ризик" як "дія на вдачу в надії на щасливий результат".
Багато авторів звертають увагу на відмінність ризику від шансу, а також від збитку. Відомий економіст В.В.Шахів, наприклад, думає, що ризик — це небезпека (можливість) несприятливого результату, збиток — це "дійсне фактичне негативне відхилення", а шанс — це можливість позитивного результату. Названий автор дає наступне поняття шансу — це "можливість позитивного відхилення при вихідних заданих параметрах на одне очікуване явище".
В умовах політичної й економічної нестійкості ступінь ризику значно зростає. У сучасних кризових умовах економіки України проблема посилення ризиків дуже актуальна.
Ризик — це можливість виникнення несприятливих ситуацій у ході реалізації планів і виконання бюджетів підприємства.
У засобах масової інформації постійно рекламуються пропозиції дрібних і середніх фірм, що намагаються поправити своє фінансове положення в результаті операцій на ринку, заснованих на фінансовій компетентності підприємців. Щоб перебороти наслідку ризику, потрібні не тільки кмітливість і досвід, але і достатня кількість фінансів. Фірми-консультанти, постачальники засобів виробництва, та й підрядчики, як правило, мають обмежені грошові ресурси для компенсації ризику, тому високий ступінь ризику проекту змушує розроблювача шукати способи його зниження.
У підприємницькій діяльності важливо правильно розподілити ризики між контрагентами. Відповідальним за ризик повинний стати той компаньйон проекту, що краще інших може розраховувати і контролювати ризики.
Ризик розподіляється при розробці фінансового плану проекту і договірних документів. Розподіл ризику між учасниками проекту може бути якісним і кількісної. Кількісний розподіл ризику припускає використання концептуальної моделі, що базується на стандартних методах рішень, основою яких є дерево імовірностей і рішень, використовуване для встановлення їхньої послідовності.
Якісний розподіл ризику передбачає прийняття учасниками проекту ряду рішень, спрямованих на чи збільшення зменшення числа потенційних інвесторів, що залежить від частки ризику, що учасники хочуть покласти на інвестора. Однак це утрудняє розроблювачам проекту залучення досвідчених інвесторів. Учасники переговорів повинні виявляти максимум гнучкості в рішенні питання про діл ризику, що вони згодні прийняти на себе.
2. Види економічних ризиків.
Економічні ризики в літературі класифікуються по-різному. Так, В.Я.Горфинкель і В.А. Швандар підрозділяють підприємницькі ризики на наступні основні види:
1) виробничий ризик, зв'язаний з виробництвом і реалізацією продукції (робіт, послуг), а також зі здійсненням будь-яких видів виробничої діяльності;
2) комерційний ризик, що виникає в процесі реалізації товарів і послуг;
3) фінансовий ризик, що виникає при здійсненні фінансової діяльності;
4) інвестиційний ризик;
5) ринковий ризик, зв'язаний з можливими коливаннями ринкових процентних ставок, національної грошової одиниці або закордонних курсів валют.
З кожного названого виду можна виділити конкретні види ризиків, від яких здійснюється страхування. Так, до виробничого ризику відноситься втрата прибутку внаслідок змушеної перерви у виробництві. Договором страхування від даного ризику може бути передбачено, якщо внаслідок настання страхового випадку (майно підприємства було знищено, ушкоджено в результаті пожежі, стихійних лих і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Управління ризиками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок