Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності

Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності

Назва:
Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності


Під час переходу до ринкової економіки важливе значення мають економічні заходи для забезпечення охорони навколишнього природного середовища, які передбачають:
взаємозв’язок усієї управлінської, науково-технічної та гос-подарської діяльності підприємств, установ та організацій з раціо-нальним використанням природних ресурсів та ефективною охороною природного середовища;
визначення джерел фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища;
установлення лімітів використання природних ресурсів, викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та захоронення (складування) відходів;
установлення порядку оплати та нормативів і розмірів платежів за використання природних ресурсів, викиди та скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, захоронення відходів та інші види шкідливого впливу;
надання підприємствам, установам та організаціям, а також громадянам податкових, кредитних та інших пільг за впровад-ження ними маловідходних енерго- і ресурсозберігаючих технологій та нетрадиційних видів енергії, здійснення інших ефективних заходів з охорони навколишнього природного середовища;
відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища здійснюється за рахунок бюджету України, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій, позабюджет-них фондів охорони навколишнього природного середовища, доб-ровільних внесків та інших коштів.
Плата за спеціальне використання природних ресурсів встанов-люється на основі нормативів оплати і лімітів використання ресурсів. Нормативи плати за використання природних ресурсів визначаються з урахуванням їхнього поширення, якості, можливості відтворення, доступності, комплексності, продуктивності, місцезнаходження, можливості переробки й утилізації відходів та інших факторів.
Нормативи плати за використання природних ресурсів, а також порядок її стягнення встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Платежі за використання природних ресурсів у межах встанов-лених лімітів відносять на витрати виробництва, а за понадлімітне використання та псування їхньої якості стягують з прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств, установ, організацій чи громадян.
Плата за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі лімітів викидів і скидів забруднених речовин у навколишнє природне середовище, захоронення (складування) відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного та іншого виробництва.
Ліміти викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, складування відходів виробництва та інші види шкідливого впливу на території державного підпорядкування або окремих регіонів встановлюються:
у разі, коли це призводить до забруднення природних ресурсів державного значення — Міністерством охорони навколиш-нього середовища та ядерної безпеки України;
в усіх інших випадках — в порядку, що встановлюється обласними, міськими Радами народних депутатів за поданням органів Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України.
Порядок установлення нормативів плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища визначає-ться Кабінетом Міністрів.
Платежі підприємств, установ, організацій, а також громадян за викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, захоронення (складування) відходів та за інші види шкідливого впливу в межах лімітів — стягується з прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств, організацій, установ, чи окремих громадян.
Платежі за погіршання характеристик природних ресурсів (зниження родючості грунту, продуктивності лісів, продуктивнос-ті водойм) в результаті володіння і користування ними встановлюються на підставі відповідних нормативів, визначення Кабінетом Міністрів.
Розподіл платежів за використання природних ресурсів, заб-руднення навколишнього природного середовища проводиться в такий спосіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічний механізм забезпечення природоохоронної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок