Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інформаційні технології в антикризовому управлінні підприємствами

Інформаційні технології в антикризовому управлінні підприємствами

Назва:
Інформаційні технології в антикризовому управлінні підприємствами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інформаційні технології в антикризовому управлінні підприємствами


Сучасна економічна ситуація в Україні примушує все більше менеджерів підприємств і наукових працівників звертатися до теми антикризового управління з метою створення особливих управлінських підходів, які були б ефективними в умовах кризових ситуацій як окремого підприємства, так і галузей, і секторів економіки та ін.
У зв’язку з тим, що в нинішніх умовах жодна галузь економіки та бізнесу не може існувати, а тим більше ефективно функціонувати без інформаційних технологій, питання взаємодії антикризового управління та інформаційних технологій є актуальним.
Антикризове управління (АУ) – це система управління підприємством, яка має комп-лексний, системний характер і спрямована на запобігання, усунення несприятливих для бізнесу явищ за допомогою розробки і реалізації на підприємстві спеціальної програми, що має стратегічний характер, а це в свою чергу дозволяє усунути тимчасові перешкоди, зберегти та примножити ринкові позиції за будь-яких обставин, використо-вуючи, пере-важно, власні ресурси.
Існуюча література з антикризового управління, наприклад [1, 2], розглядає три варіанти управління підприємством в кризовій ситуації: активне АУ, реактивне АУ та інтерактивне АУ.
При активному АУ здійснюється діагностика кризового стану на підприємстві, управління ризиком і контроль збитків, аналіз впливу на діяльність підприємства, управління кризовими комунікаціями, оцінка можливості відновлення діяльності підприємства.
При реактивному АУ здійснюється управління кризовими комунікаціями, управління безпекою та збереженням ресурсів, відновлення ефективної діяльності підприємства.
Інтерактивне АУ підтримує ефективне функціонування підприємства, запобігає виникненню кризових явищ та здійснює навчальну функцію на підприємстві.
Взаємодія активного, реактивного та інтерактивного антикризового управління відбувається за такою схемою (рис.1).
Рис. 1. Схема взаємодії активного, реактивного та інтерактивного антикризового управління
Кожний з цих типів антикризового управління з погляду інформаційних технологій (ІТ) являє собою систему входів, процесів та виходів. ІТ дозволяють ефективно обробляти дані для різних типів АУ. Інформація вводиться з різноманітних джерел у різноманітних формах, класифікується аналізується, поновлюється. Виведення здійснюється після обробки даних у різних формах відповідно до процедур. Таким чином, інформаційні технології стають невід’ємною і дуже важливою складовою антикризового управління.
Так, для активного АУ роль ІТ стає вирішальною на етапі обробки інформації, коли всі отримані вхідні дані об’єднуються та перетворюються на інформацію, необхідну та придатну для використання тими підрозділами підприємства, до яких вона має відно-шення. Для визначення ризиків створюються списки слабких місць підприємства, що використовуються при плануванні управління ризиками та контролюванні збитків. Пла-ни кризових комунікацій створюються відносно до всіх аспектів діяльності підприємства. Це дозволяє відновлювати ефективну діяльність підприємства, а також здійснювати управління безпекою та збереженням ресурсів.
Вхідні дані для реактивного АУ включають багато даних, отриманих на попередньому етапі АУ: актуальна інформація про кризові явища, ризики організації та ін. Це необхідно для встановлення пріоритетності заходів з відновлення ефективного функціонування підприємства. Обробка даних залежить від правильного використання інформаційних технологій. Одним із засобів є Internet-технології, які дозволяють отримати останні дані про кризові явища та оперативно вжити антикризові заходи. Вони використовуються при плануванні кризових комунікацій для забезпечення працівників, менеджерів і зовніш-ніх зацікавлених осіб інформацією, яку можна буде використати. Вихідна інформація являє собою, в основному, зареєстровані дії, які здійснювалися для подолання кризової ситу-ації, та стан ресурсного забезпечення.
При інтерактивному АУ інформаційні технології використовують при проведенні аналізу минулих кризових явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційні технології в антикризовому управлінні підприємствами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок