Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Приклади моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району Одеської області

Приклади моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району Одеської області

Назва:
Приклади моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району Одеської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,44 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Приклади моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району Одеської області


Актуальність обраної теми обумовлена наявністю великої кількості проблем в контексті становлення територіальних громад як спроможних суб’єктів самоврядування. Вже багато років йде мова про необхідність побудови в Україні ефективної місцевої публічної влади, але спроби надання певних імпульсів до розбудові та розвитку громадянського суспільства не мають кінцевого результату.
Особливу увагу привертає питання реформування територіального устрою. Більшість представників владних структур регіону свого часу були учасниками громадських обговорень проекту Закону України “Про територіальний устрій”, що були організовані урядом. Однак під час обговорень було виявлено неоднозначне відношення до запропонованих змін з боку представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування різних рівнів. Суть цієї реформи полягає не тільки в тому, щоб створити нову систему адміністративно-територіального поділу, а й в тому, щоб більш повно реалізувати принцип децентралізації владних повноважень, для чого суттєво змінити функції та повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади на всіх рівнях, децентралізувати фінансові ресурси на користь місцевого самоврядування, що у підсумку дасть можливість покращити якісний рівень громадських послуг. Проведення аналізу та оцінки ресурсного потенціалу типових громад, дослідження на цій основі механізмів, інструментів та моделей трансформації громад і базових територіальних одиниць до рівня спроможних суб’єктів – завдання масштабне, непросте, але суспільно важливе для України. Це дасть можливість сформувати об’єктивне уявлення про реальний стан справ на місцях і стане надійним інформаційно-теоретичним фундаментом для ухвалення низки управлінських рішень.
Метою даної статті є представлення результатів досліджень щодо моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району на основі сучасних методологічних розробок у цьому напрямку.
Одним із головних уроків вивчення реформ адміністративно-територіального устрою є обережне ставлення до проектів усіх змін адміністративних меж. Серед основних принципів, які науковці пропонують застосовувати при здійсненні адміністративно-територіального поділу, слід зазначити наступні: пропорційність, компактність, спадкоємність, необхідність «критичної маси», взємодоповнення; гнучкість та адаптивність; саморегулювання; перспективність [1; 2; 5; 8].
Низовий рівень адміністративно-територіального устрою є найскладнішим, бо безпосередньо відповідає за умови та рівень життя населення. Відповідно до світових тенденцій, територіальні адміністративні утворення повинні мати достатній потенціал для забезпечення в межах певних повноважень надання високого рівня суспільних послуг населенню, і поступального соціально-економічного розвитку територій. Виходячи із світової і вітчизняної практики перетворень, на низовому рівні можна виділити наступні напрямки адміністративно-територіальної реформи стосовно низових (базових) адміністративно-територіальних одиниць: перший полягає в їх укрупненні (об’єднанні); другий – в розукрупненні (дробленні, фрагментації) [2].
Сьогодні у вітчизняній науці і політиці основний механізм поліпшення стану низових громад вбачається в їх укрупненні. Головним орієнтиром при цьому виступає чисельність населення. Європейський критерій розміру низової громади – 5000 тис. осіб – обґрунтований досвідом адміністративно-територіальних реформ і функціонування місцевого самоврядування. Дійсно, при зростанні чисельності населення зростають фінансові можливості громади, підвищується економічна ефективність за рахунок концентрації доходів бюджету по всіх видах надходжень і їх використання шляхом розшивання вузьких місць і вирішення першочергових завдань, що не під силу дрібним територіальним утворенням. Невелика територія в сільській місцевості не може прогодувати або надати роботу великої кількості людей, і в цьому сенсі збільшення території для сільської місцевості є явищем позитивним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Приклади моделювання адміністративно-територіального устрою Савранського району Одеської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок