Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інформаційне забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ

Інформаційне забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ

Назва:
Інформаційне забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 657
О.О. Дорошенко, асп.
ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
Інформаційне забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ
У статті наведені складові інформаційного забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ на кожному з етапів контрольного процесу відповідно до потреб користувачів контрольної інформації.
інформаційне забезпечення, контроль господарської діяльності, номенклатури контролю, інформація
Постановка проблеми. Контроль господарської діяльності суб'єктів господарювання незалежно від форми власності і організаційно-правової форми потребує належного інформаційного забезпечення. Інформація у розрізі її окремих складових є тим необхідним фактором, відсутність, недостатність або недостовірність якого може значно вплинути на результати контрольних дій. У бюджетній сфері є окремі особливості, які визначають окремі специфічні елементи інформаційного забезпечення контролю, не характерні для контрольного процесу прибуткових підприємств і організацій.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженнями питань інформаційного забезпечення контрольного процесу за тими чи іншими його напрямками займались відомі українські вчені Кузьмінський A.M., Сопко В.В., Завгородній В.П., Білуха М.Т., Рудницький B.C., Калюга Є.В., Дрозд І.К., Шевчук В.О., Петрик O.A., Максімова В.Ф. та ін. Дослідники в контексті загальних проблем організації висвітлювали певні аспекти інформаційного забезпечення контролю, аудиту. Окремі елементи інформаційного забезпечення контрольного процесу саме в бюджетних установах потребують, на наш погляд, більш детального розгляду, зважаючи на останні тенденції в сфері контролю та в сфері інформаційних технологій.
Метою статті є дослідження елементів інформаційного забезпечення контролю, потреб користувачів контрольної інформації, та визначення складу інформаційного забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ відповідно до цих потреб.
Кожна із наведених складових забезпечення має вагому роль в організації контролю господарської діяльності бюджетних установ.
Розглянемо особливості інформаційного забезпечення контрольного процесу.
Оскільки наука про інформацію є динамічною системою, усталеного визначення поняття «інформація» не існує. Вчені по-різному трактують дане поняття залежно від підходів, яких притримуються, а також сфери використання поняття.
Досить чітка систематизація визначень інформації наведена російським вченим Чернавским Д.С. [1]. Влучним та сумісним із особливостями контрольного процесу визначенням є, на наш погляд, визначення A.C. Сосніна та JI.B. Мельниченка, які вважають, що інформація - це відомості, одержані з різних джерел, які необхідно знайти чи одержати, вивчити чи дослідити, відкинути чи прийняти, перевірити і за необхідністю перевірити ще раз, перетворити на ресурс, прийняти рішення по його використанню і прорахувати (спрогнозувати) її загальну вигоду (економічну, соціальну, технологічну, політичну тощо) [2].
Під інформаційним забезпеченням аудиту проф. Рудницький B.C. розуміє певним чином упорядковану сукупність інформації, яку формують і використовують на різних стадіях процесу аудиту [3, с. 126].
Таким чином, інформаційним забезпеченням контролю є система вхідної та вихідної інформації, що формується на кожному етапі контрольного процесу.
Детальна класифікація інформації, необхідної в процесі контролю чи аудиту наведена в працях вітчизняних вчених Білухи М.Т [4, с.220], Рудницького B.C. [З, с.130- 131]
Вітчизняні вчені пов'язують виникнення поняття "інформаційне забезпечення" у зв'язку з розвитком автоматизованих систем управління [5,6]. На наш погляд, недоцільно зводити інформаційне забезпечення лише до автоматизованих систем отримання і обробки інформації, адже, навіть за відсутності інформаційних систем обліку, аналізу і контролю, можна отримати інформацію із первинної, зведеної облікової документації, звітності, спеціалізованих видань, нормативних документів тощо.
Відповідно до підходу українських вчених Сопка В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інформаційне забезпечення контролю господарської діяльності бюджетних установ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок