Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Етична та соціальна відповідальність підприємництва

Етична та соціальна відповідальність підприємництва

Назва:
Етична та соціальна відповідальність підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Етична та соціальна відповідальність підприємництва
План
1. Поняття та еволюція принципу етичної та соціальної відповідальності підприємництва
2. Підприємництво та навколишнє природне середовище


Поняття та еволюція принципу етичної та соціальноївідповідальності підприємництва
В процесі бізнесу підприємець має справу з ресурсами, машинами, продуктами, документами, а також із закупівельними, виробничими, збутовими процесами. Він постійно спілкується з людьми як керівник, менеджер, погоджується з фахівцями, веде переговори з партнерами, формує контакти з трудовим колективом. Від того, як буде налагоджений механізм людських відносин у внутрішньому та зовнішньому середовищі, буде залежати репутація і авторитет підприємця, його успіх на товарному ринку та серед ділових осіб. Підприємництво — професійна майстерність, талант, який відкриває простір для реалізації бізнес- ідей, особливий стиль ділової етики та комерційного мислення.
Арістотель вважав, що етика допомагає пізнати, що потрібно робити і від чого слід утриматись.
Ділова етика — це галузь професійних знань, наука, яка розглядає та оцінює людські відносини, а також поведінку людей з точки зору їх відповідності загальноприйнятим нормам.
Практична реалізація таких норм визначає поведінку етичною або неетичною. Стосовно етики підприємця мова йде про поведінку суб'єкта, про вимоги до стилю роботи, характеру спілкування з учасниками підприємницької активності. Отже, підприємництво — це постійні контакти, переговори, договори з партнерами. З кожним окремо доводиться будувати відносини не тільки на основі юридичних документів, але й на основі взаємної довіри і поваги до людських цінностей. Покладатися можна на тих, хто ставить морально-етичні норми над усе, дотримується справедливості та рівних прав.
Етика всебічно розглядає благо індивіда і благо суспільства, піддає критичному розгляду вчинки, дає приклад для удосконалення правил життєвої поведінки, керується виключно людським розумом.
Етика ґрунтується на уважному спостереженні навколишньої реальності. Можливо, неприємно звільняти працівника з роботи, але саме цього може вимагати етика. Інколи важко вчинити правильно перед загрозою сильного тиску, значних невдач і втрат, але слід намагатись керуватись етичними нормами, мати сильну волю і психологічну рівновагу з тим, щоб не «виплеснути» зворотні негативні бурхливі емоції. Це негативно впливає на настрої інших людей, що працюють у колективі, створює атмосферу напруги, недовіри, замкнутості в особистих стосунках.
Етика — це наука, що розглядає специфічно людські цілі і взаємозв'язок засобів їхнього досягнення з цими цілями. Етика застосовує людські знання, дозволяє оцінити та прийняти правильні рішення, вивчає вплив окремих дій на становище індивіда, фірми і суспільства в цілому, зосереджує увагу на обов'язках і відповідальності. Це означає, що етика бізнесу розглядає зобов'язання, які людина приймає на себе як учасник підприємницької активності. Не можна нехтувати соціальним виміром етики бізнесу, оскільки багато серйозних проблем постають із взаємозв'язків бізнесу і суспільства в цілому. Бізнес може спричиняти деякі соціальні ситуації, які завдають шкоди людям і породжують несправедливість, хоча не лише бізнес несе за це відповідальність.
До основних принципів ділової етики можна віднести:
1. Комплексність уявлень про призначення діяльності підприємця. Етика повинна відображати не тільки відношення між членами будь якої соціальної системи, але й давати уявлення про призначення, доцільність даної системи та її окремих членів, мету, характер поведінки та критерії оцінки дій.
2. Історичність. Етика не підлягає механічному перенесенню того, що є добром та злом у свідомості людини. Вона розвивається впродовж часу, як і сама людина, значною мірою визначає характер соціальної системи та дисбаланс, а також стиль ведення бізнесу.
3. Відсутність силового втручання. Нелегко нав'язати людині пакет ідеальних якостей та вимагати безпомилкових дій. Хоча в процесі самовдосконалення та самооцінки певні зрушення відповідності етичним нормам, безумовно, будуть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Етична та соціальна відповідальність підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок