Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ефективність використання бенчмаркінгу для підвищення ділової досконалості підприємства

Ефективність використання бенчмаркінгу для підвищення ділової досконалості підприємства

Назва:
Ефективність використання бенчмаркінгу для підвищення ділової досконалості підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ефективність використання бенчмаркінгу для підвищення ділової досконалості підприємства


Мета даної роботи полягає у висвітленні важливості використання бенчмаркінгу для підвищення ефективності діяльності підприємства. В роботі також наведені теоретичні основи даної концепції та приклад моделі застосування бенчмаркінгу.
Бенчмаркінг є порівняно новим терміном у теорії та практиці менеджменту. Вперше дане поняття було сформульоване науковцями Інституту стратегічного планування Кембриджу. Отже, “бенчмаркінг – це засіб для вдосконалення діяльності та практики кращої якості з використанням досвіду найкращого в даній сфері” [2]. Р.Кемп наводить таке визначення: “...пошук та використання найкращої практики в індустрії, що призводить до ефективнішої діяльності власної компанії” [3].
Новіші визначення поняття бенчмаркінгу включають також можливість запозичення корисного досвіду у будь-якій сфері, незважаючи на територіальні чи культурні межі. Так, компанія Motorola використовувала практику доставки товарів від Federal Express. Одним із найвлучніших, на наш погляд, визначень бенчмаркінгу є запропоноване Х.Вазірі: “бенчмаркінг – це процес постійного порівняння діяльності підприємства, згідно з вимогами клієнтів, щодо прямих конкурентів (найкращих в даній галузі) чи компаній, успішних в певній сфері, задля підвищення ділової ефективності власного підприємства” [5].
В 70-х роках бенчмаркінг було вперше застосовано на практиці в компанії Xerox Corporation. Фактично, аналітики порівнювали діяльність власної компанії з японськими виробниками-конкурентами. Результати використання даної практики були вражаючими: ефективність використання маркетингу в компанії зросла до 1981 року на третину, на 90% зменшилися дефекти обладнання в процесі виробництва. Незабаром бенчмаркінг набув широкого розповсюдження і став одним з найвагоміших елементів покращення діяльності компанії.
Варто використовувати вище зазначену практику чи ні? Чимало компаній роками застосовують бенчмаркінг у щоденній менеджерській практиці і отримують вражаючі результати. Доцільність його для покращення ділової досконалості можна проілюструвати на рис.1.          
Рис.1. Середовище використання бенчмаркінгу 
Бенчмаркінг пов’язаний з постановкою цілей та є одним з компонентів процесу планування. Деякі дослідники поєднують його з циклом Демінга, що включає в себе чотири елементи: плануй, здійснюй, перевіряй, дій. Окремі моделі бенчмаркінгу включають в себе до 30 кроків, які необхідно пройти для досягнення кінцевого результату.
Модель, що запропонована в даній роботі є поєднанням моделей Р.Кемпа (1989р.) та Х.Вазірі (1992р.). В ній використано системний підхід та циклічність. Поетапна модель складається з п’яти фаз, кожна з яких включає в себе певні кроки (рис.2).
Етап планування складається з трьох кроків:
?     визначення об’єкта бенчмаркінгу
?     пошук найкращих варіантів в даній сфері
?     визначення методу збору інформації та збір цієї інформації.
Етап аналізу включає в себе два кроки:
?     визначення слабких сторін власної компанії в досліджуваній сфері
?     проектування очікуваного рівня.
Етап інтегрування складається з таких кроків:
?     встановлення функціональних цілей
?     налагодження комунікаційних зв’язків.
Етап дії включає такі кроки:
?     розробка планів впровадження
?     впровадження та моніторинг.
Етап зрілості полягає у відповіді на запитання:
?     чи інтегровано практику в процес діяльності фірми?
?     чи досягнуто позиції лідера в даній сфері?        
Рис.2. Модель бенчмаркінгу 
Нагадаємо, що ця модель є циклічною, тобто її етапи повторюються, залежно від кінцевої відповіді на запитання етапу зрілості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ефективність використання бенчмаркінгу для підвищення ділової досконалості підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок