Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Мета і завдання виробничої діяльності підприємства

Мета і завдання виробничої діяльності підприємства

Назва:
Мета і завдання виробничої діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мета і завдання виробничої діяльності підприємства
П л а н:
1. Підприємство - первинна ланка народного господарства.
2. Мета функціонування підприємства.
3. Виробничі і ринкові зв’язки підприємства.
4. Конкуренція і підприємство.
5. Малий бізнес в економіці. Проблеми малого бізнесу та їх подолання.
6. Поняття виробництвор і виробнича структура підприємства.
7. Типи виробничої структури і типи організації виробництва.
8. Шляхи удосконалення виробничої структури.
Література:
1. Устенко О.Л. “Економіка підприємства”. Метод. посібн..-К.: МАУП, 1997.36 с.
2. Економіка підприємства./під ред. В.Я. Горфінкеля”.-М.: банки і біржі: ЮНіТІ, 1996 - 367 с.
3. Покротський С.Ф. “Економіка підприємства” Р, 1, 2.
1. Підприємство - первинна ланка народного господарства.
На підприємстві здійснюється виробництво продукції, відбувається безпосередній зв’язок робітника з засобами виробництва. Підприємство самостійно розпоряджається своєю продукцією, одержаним прибутком, що залишається в його розпорядженні після оплати податків і інших обов’язкових платежів.
В умовах ринкових економічних відносин основною фігурою на підприємстві виступає підприємець. Статус підприємця (бізнесмена) набувається шляхом державної реєстрації підприємства. При цьому суб’єктом підприємницької діяльності може бути як окремий громадянин, так і об’єднання громадян.
Таким чином, Підприємство - це самостійний господарський суб’єкт, створений підприємцем або об’єднанням підприємців для виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг з метою задоволення суспільних потреб і одержання прибутку.
2. Мета функціонування підприємства - задоволення суспільних потреб і одержання прибутку.
Дійсно, основна мета підприємництва - одержання прибутку, але не будь-якою ціною. Цивілізовані ринкові відносини вимагають розумного співвідношення обох цілей: задоволення суспільних потреб і одержання прибутку.
Приступаючи до утворення підприємтсва, підпрємець чи група підприємців повинні мати перед собою чітку і ясну (зрозумілу) ідею. Ця ідея повинна бути підкріплена системою постійного одержання замовлень на свою продукцію або послуги. Передбачений випуск продукції або надання послуг повинні бути забезпечені усіма необхідними матеріальними ресурсами. Крім того, починаючи нову справу, необхідно подумати про можливості постійного поповнення свого капіталу. Всі ці питання повинні бути конкретно відображені в основному документі - підприємницькому бізнес - плані.
Важливою якісною рисою будь-якого підприємця сучасного підприємця є здатність гнучко реагувати на зміну ситуації. Для цього треба бути компетентним у вибраній сфері діяльності, володіти необхідними рисами характеру: цілеспрямованість, наполегливість, готовність до невдач, здатність навчатися і робити висновки із своїх помилок. Необхідно підібрати надійних партнерів і соратників. Треба бути готовим до конкурентної боротьби. Необхідно чітко організувати маркетинг, вміти підтримувати неформальні зв’язки і офіційні відносини як з постачальниками сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, так і з споживачами продукції, з замовниками.
Сучасне підприємство - складна організаційна структура. В умовах ринкової економікки зростає роль трьох основних напрямів організації промислового підприємства:
- наукова організація виробництва;
- наукова організація праці;
- наукова організація управління.
будь-яка підприємницька акція - це організація взаємозв’язків між людьми. І чим обгрунтованіше вона створена і уміло регулюється, тим більше надії на одержання економічної вигоди, на прибуткове покриття втілених у виробництво затрат.
3. Виробничі і ринкові зв’язки підприємства.
На практиці проявляються від самого початку організації і навіть задумів підприємницької діяльності. При вивченні ринку, вивченні пропозицій і попиту на ті чи інші товари в зацікавленій його галузі, регіоні.
- у вивченні можливості одержання пільг - позичкових, податкових і ін., тобто у визначенні загальних умов інвестування засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мета і завдання виробничої діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок